Szukaj

Przewodniczący PE stwierdził, że UE zniszczyła nazizm i komunizm sowiecki. Wymowna reakcja Nigela Farage'a [wideo]

26-10-2018 13:14
Tajani i Farage Fot. EURACTIV / YouTube.com / screen YouTube
Podziel się

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Antonio Tajani podczas niedawnego posiedzenia pokusił się o wygłoszenie tezy, że to Unia Europejska zniszczyła dwa reżimowe systemy polityczne, jakimi były nazizm oraz sowiecki komunizm. Na jego słowa niezwykle wymownie zareagował m.in. europoseł Nigel Farage, który najpierw go wyśmiał, a później skrytykował.

W środę Antoni Tajani podczas posiedzenia w Parlamencie Europejskim w Strasburgu powiedział:

Dzięki Bogu te dwie dyktatury zniknęły dzięki Unii Europejskiej.

Gdy tylko padły te słowa, europoseł Nigel Farage nie mógł powstrzymać się od śmiechu. Wówczas wyraźnie poirytowany włoski polityk zganił go:

To naprawdę nie jest śmieszne! To naprawdę nie jest śmieszne! Powinien Pan szanować poglądy innych ludzi, nawet jeśli nie zgadza się Pan z nimi. Śmiech jest ostatnią ucieczką głupców. Wydaje się, iż Pan właśnie odczuwa nostalgię za dyktaturami, jeśli nie szanuje Pan innych ludzi.

Koniecznie przeczytaj: Wydano Europejski Nakaz Aresztowania wobec Stefana Michnika. Jest podejrzany o 30 zbrodni komunistycznych

Czytaj też: Brutalne morderstwo bułgarskiej dziennikarki. Komisja Europejska apeluje o wyjaśnienie tej sprawy

Brytyjski polityk odpowiedział na te zarzuty w następujący sposób:

Nie sądzę, żeby byli tu ludzie którzy czują nostalgię za nazizmem czy komunistyczną dyktaturą bloku sowieckiego – dwoma okropnymi, niszczycielskimi systemami politycznymi, które zadały Europie straszliwe rany. (...) Dziś rano trochę się zmagamy z historią. Twierdzić, panie Tajani, że Unia Europejska doprowadziła do upadku nazizmu i komunizmu sowieckiego, jest nie tylko śmieszne, ale też bardzo niewdzięczne i głęboko obraźliwe dla Stanów Zjednoczonych Ameryki, które złożyły na tym ołtarzu nieprzeliczone ofiary, aby Europa mogła być wolna. Zrobiły to dwukrotnie w XX wieku. W mniejszym stopniu, 30 tys. poległych Brytyjczyków we Włoszech to potwierdzi.

Warto przeczytać: Dane Eurostatu nie pozostają wątpliwości. Polska przewodzi w sprowadzaniu imigrantów spoza UE

Podziel się