Szukaj

PILNE: Uzbrojony mężczyzna wjechał w tłum ludzi w Niemczech [WIDEO]

25-02-2017 19:19 (aktualizacja: 25-02-2017 19:49)
Uzbrojony mężczyzna wjechał w tłum ludzi w Niemczech Fot. amk amk / YouTube / screen YouTube
Podziel się

W niemieckim mieście Heidelberg nieznany sprawca wjechał rozpędzonym samochodem w tłum ludzi – podaje BBC. Trzy osoby są ranne. Mężczyzna został postrzelony przez policję.

Do zdarzenia doszło w sobotę ok. godz. 16.00 w niemieckim Heidelberg (miasto leżące na zachodzie kraju, 90 km na południe od Frankfurtu nad Menem). Kierowca wjechał na deptak przy Placu Bismarcka i celowo zaczął potrącać pieszych. Kiedy jego samochód zatrzymał się w wyniku zderzenia, mężczyzna wysiadł z auta i zaczął uciekać. Został postrzelony przez policję ok. 150 metrów od miejsca zajścia. Ciężko rannego napastnika przewieziono do szpitala.

Koniecznie przeczytaj: Zbrodniarze wojenni powiązani z ISIS zatrzymani w Niemczech. Planowali zamach w Düsseldorfie

Czytaj też: Brutalny atak na pracowników ośrodka dla uchodźców w Niemczech. Imigranci użyli noży i metalowych prętów [WIDEO +18]

Nie są znane motywy sprawcy. Nie podano także, jakiej jest narodowości. Mężczyzna był uzbrojony w nóż. Według niemieckich służb sprawca działał w pojedynkę.

Policja nie potwierdziła informacji lokalnych mediów o psychicznych zaburzeniach sprawcy. Twierdzi też, że na razie nic nie wskazuje na zamach terrorystyczny, jednak nie wyklucza takiego scenariusza.

Serwis Spiegel.de podaje, że sprawca do ataku użył wynajętego samochodu. Według informacji innych mediów, auto miało rejestrację z Hamburga.

W czasie ataku trzy osoby zostały ranne, w tym jedna ciężko. Miejsce, w którym doszło do ataku ze względu na przystanki autobusowe i tramwajowe oraz centrum handlowe przy deptaku charakteryzuje się dużym natężeniem ruchu.

Warto przeczytać: Francja: atak na żołnierza w Luwrze. Prawdopodobnie to zamach terrorystyczny

Podziel się