Szukaj

Ujawniono nieznane nagranie z zamachów na World Trade Center. Przerażające sceny [wideo]

06-09-2018 12:58
Zamach na WTC Fot. WTCFOIAVideos / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Tuż przed 17 rocznicą ataków terrorystycznych na World Trade Center w Nowym Jorku, które przeprowadzono 11 września 2001 r., w sieci pojawił się nieznany dotąd film. Nagranie opublikowane na YouTube ma już ponad 4,3 mln wyświetleń.

Autorem trwającego prawie pół godziny materiału filmowego jest operator Mark LaGanga, który w 2001 roku pracował dla CBS News. To on zarejestrował swoją kamerą tragiczne wydarzenia pokazane na filmie.

Na filmie widać akcję ratowniczą i uciekających ludzi. Zgodnie z wytycznymi wydanymi po zamachu nie pokazano ciał ofiar. Zarejestrowano moment zawalenia się jednej z wież WTC, krótko po 18. minucie nagrania. Przez kilka kolejnych minut widać tylko czarny ekran, prawdopodobnie spowodowane było to wznieconymi kłębami dymu i pyłu.

Koniecznie przeczytaj: Zamach na polskich obywateli na morzu? MON wdraża specjalne procedury po ostrzeżeniu z Moskwy

Czytaj też: Pierwsze recenzje „Wołynia” bardzo pozytywne! „To wielki film”, „Film głęboko prawdziwy”

Seria zamachów terrorystycznych 11 września 2001 r. została przeprowadzona przy pomocy porwanych samolotów pasażerskich. Dwie przejęte przez terrorystów maszyny uderzyły w wieże World Trade Center, jedna w budynek Pentagonu. Czwarty atak nie udał się – samolot rozbił się z powodu działań podjętych przez pasażerów.

W atakach zginęło łącznie 2996 osób, w tym ośmioro Polaków. Do zamachu przyznała się Al-Ka’ida pod przywództwem Osamy Bin Ladena.

Warto przeczytać: „Neonaziści w Warszawie”. Al Jazeera 11 listopada publikuje propagandowy film o polskich „rasistach” [WIDEO]

Podziel się