Szukaj

Ujawniono nieznane nagranie z zamachów na World Trade Center. Przerażające sceny [wideo]

06-09-2018 12:58
Zamach na WTC Fot. WTCFOIAVideos / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Tuż przed 17 rocznicą ataków terrorystycznych na World Trade Center w Nowym Jorku, które przeprowadzono 11 września 2001 r., w sieci pojawił się nieznany dotąd film. Nagranie opublikowane na YouTube ma już ponad 4,3 mln wyświetleń.

Autorem trwającego prawie pół godziny materiału filmowego jest operator Mark LaGanga, który w 2001 roku pracował dla CBS News. To on zarejestrował swoją kamerą tragiczne wydarzenia pokazane na filmie.

Na filmie widać akcję ratowniczą i uciekających ludzi. Zgodnie z wytycznymi wydanymi po zamachu nie pokazano ciał ofiar. Zarejestrowano moment zawalenia się jednej z wież WTC, krótko po 18. minucie nagrania. Przez kilka kolejnych minut widać tylko czarny ekran, prawdopodobnie spowodowane było to wznieconymi kłębami dymu i pyłu.

Koniecznie przeczytaj: Niezwykle wstrząsające nagranie. Tak brzmiał ostatni telefon z World Trade Center [+18 wideo PL]

Czytaj też: 17 lat temu przeprowadzono zamach na World Trade Center. Zginęło w nim ośmioro Polaków [wideo]

Seria zamachów terrorystycznych 11 września 2001 r. została przeprowadzona przy pomocy porwanych samolotów pasażerskich. Dwie przejęte przez terrorystów maszyny uderzyły w wieże World Trade Center, jedna w budynek Pentagonu. Czwarty atak nie udał się – samolot rozbił się z powodu działań podjętych przez pasażerów.

W atakach zginęło łącznie 2996 osób, w tym ośmioro Polaków. Do zamachu przyznała się Al-Ka’ida pod przywództwem Osamy Bin Ladena.

Warto przeczytać: USA: Nowe ustalenia ws. zamachu na World Trade Center. Liczba ofiar jest znacznie większa niż się wydawało

Podziel się