Szukaj

Belgia: nieudana interwencja policji. Ścigany zdążył zbiec dzięki pomocy muzułmanów [WIDEO]

23-10-2017 11:32
Nieudane zatrzymanie imigranta w Belgii Fot. Voice of Europe‏ / Twitter / screen Twitter
Podziel się

To nie pierwszy przypadek, kiedy muzułmanie mieszkający w Europie atakują bez żadnych oporów przedstawicieli prawa. Tym razem w Belgii grupa imigrantów z Bliskiego Wschodu postanowiła uniemożliwić zatrzymanie ściganego przez policję mężczyzny.

Nagrane przez świadka zdarzenie miało miejsce w miejscowości Borgerhout, w dystrykcie należącym do Antwerpii. W materiale filmowym widać, jak policjanci zatrzymują mężczyznę w niebieskiej koszulce. Po krótkim pościgu ścigany przewraca się na ziemię. Dzięki temu zostaje szybko schwytany przez policjantów. Wydawałoby się, że to koniec interwencji i ujęcie sprawcy zakończyło się sukcesem.

Jednak wtedy do akcji wkraczają obserwujący zdarzenie muzułmanie. Podnosi się hałas, a wokół policjantów zaczyna pojawiać się coraz więcej młodych mężczyzn. Powstaje spore zamieszanie. Muzułmanie nie tylko rozpraszają uwagę policjantów – jeden z nich także fizycznie atakuje przedstawiciela belgijskiego prawa. Jest agresywny, więc policjanci koncentrują się na walce z nim zapominając o sprawcy zamieszania. To wtedy pojawia się dogodny moment na ucieczkę dla przestępcy. Ścigany bez wahania wykorzystuje szansę.

Koniecznie przeczytaj: Kompromitacja holenderskiej policji. Nie byli w stanie poradzić sobie z jednym imigrantem z Maroka [WIDEO]

Czytaj też: Francja: Muzułmanie blokują ulicę, policja ich ochrania, a imam wzywa do... zabijania niewiernych [WIDEO]

Warto przeczytać: Ciekawa sonda na stronie policji. Zdecyduj, czy chcesz, aby policyjne interwencje były nagrywane [SONDA]

Podziel się