Szukaj

Nietypowy wypadek w Rosji. Samolot transportujący złoto i diamenty doznał awarii w locie. Z nieba spadł towar wart kilkaset milionów dolarów [wideo]

16-03-2018 11:31
Nietypowy wypadek w Rosji Fot. Russian Market / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

W Jakucku doszło do niecodziennego zdarzenia. Samolot, lecący ze sztabkami złota i innymi kosztownościami uległ niespodziewanej awarii. W jej wyniku na ziemię spadło wiele sztabek złota i inne metale szlachetne warte w sumie około 386 mln dolarów.

Jak podają lokalne rosyjskie media, przyczyną tego niecodziennego incydentu była awaria tylnych drzwi w samolocie, które niespodziewanie otworzyły się w locie.

Z przekazanych przez nie informacji wynika, że na pokład maszyny załadowano w sumie 9,3 tony złota, diamentów, platyny, srebra i innych metali szlachetnych. Ten niezwykle kosztowny ładunek należał do Czukockiej Kompanii Geologiczno-Wydobywczej, w której większościowymi udziałowcami są Kanadyjczycy.

Koniecznie przeczytaj: Holandia: Nietypowy wypadek nietrzeźwego polskiego kierowcy. W trakcie jazdy wypadł z drogi i wjechał wprost do domu wypoczynkowego [FOTO]

Czytaj też: Nietypowy napad w Katowicach. Bandyci wjechali samochodem do marketu i wynieśli z kantoru sejf. Policja apeluje o pomoc [wideo]

Potwierdzono również, że podczas wypadku nikt nie ucierpiał, natomiast pilot samolotu niezwłocznie wylądował na sąsiednim lotnisku Magan.

Szacuje się, że ładunek, który wypadł z samolotu jest wart około 386 mln dolarów. Tamtejsze MSW poinformowało, że do tej pory udało się odzyskać 172 sztabki ważące 3,4 tony. Co ciekawe, kosztowności były znajdowane były również w odległości 26 km od miejsca startu maszyny.

Poniżej nagranie:

Warto przeczytać: Rosja ma problem. Urzędnik rosyjskiego resortu rolnictwa przyznaje: „Jest mi wstyd, musimy importować gnój z Polski”

Podziel się