Szukaj

USA: Nietypowy pościg policji. Przez dwie godziny ścigała złodzieja uciekającego opancerzonym transporterem [wideo]

06-06-2018 19:14
Pościg za wozem pancernym w USA Fot. Ned Oliver / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Do dość niecodziennego zdarzenia doszło w jednym z amerykańskich miast położonym w stanie Wirginia. Otóż z tamtejszej bazy Gwardii Narodowej skradziono transporter opancerzony. Co ciekawe, złodziej skutecznie uciekał nim aż przez dwie godziny, jadąc momentami z prędkością dochodzącą nawet do 100 km/h.

Jak poinformowały amerykańskie media, nie udało się na razie ustalić, dlaczego zatrzymany po dwugodzinnym pościgu mężczyzna zdecydował się na kradzież transportera opancerzonego z bazy Gwardii Narodowej.

Policja potwierdziła, że podczas prowadzonego pościgu nie doszło do zderzenia z żadnym innym uczestnikiem ruchu drogowego. Podkreśliła również, że skradziony pojazd nie był uzbrojony. 

Transporter opancerzony, mogący poruszać się z maksymalną prędkością około 100 km/h, stanowił dla policji bardzo duże wyzwanie. W ten dość nietypowy pościg zaangażowano znaczne siły. Za uciekającym złodziejem podążali nie tylko funkcjonariusze w radiowozach, ale także policjanci lecący w helikopterze. 

Koniecznie przeczytaj: Brzozie Lubawskie: Amerykański pojazd opancerzony uderzył w drzewo. Dwóch żołnierzy armii USA jest rannych [wideo]

Czytaj też: Żałoba narodowa w Argentynie. Klęskę reprezentacji na mundialu uczczono… minutą ciszy [wideo]

Jak potwierdził rzecznik prasowy policji w Wirginii, Corrine Geller pościg, który rozpoczął się w hrabstwie Nottoway, zakończył się dopiero w mieście Richmond: 

Policja stanowa stanu Virginia rozpoczęła pościg za pojazdem od momentu otrzymania wstępnego raportu i podróżowała wraz z nim od hrabstwa Nottoway do miasta Richmond.

Warto przeczytać: Skandaliczne słowa Georgette Mosbacher ubiegającej się o stanowisko ambasadora USA w Polsce. Jest reakcja polskich dyplomatów

Podziel się