Szukaj

Holandia: Działacz partii Wolność ogłosił konkurs na najlepszą podobiznę Mahometa. „Wolność słowa jest najważniejsza!!” [foto]

14-06-2018 20:50
Geert Wilders
Podziel się

Jak poinformował portal TVP Info, działacz holenderskiej partii Wolność Geert Wilders ogłosił konkurs na najlepszy rysunkowy wizerunek Mahometa. Z jego oświadczenia wynika, iż inicjatywa ta służy zwróceniu uwagi na problem wolności słowa, która jest ograniczana szczególnie w przypadku krytyki islamu.

Warto podkreślić, że wielu muzułmanów uważa tworzenie wizerunków Mahometa za bluźniercze. W związku tym w przeszłości niejednokrotnie zdarzało się, iż próby wyśmiewania islamskiego proroka prowokowały gwałtowne reakcje i krwawe ataki. Na przykład w styczniu 2015 r. terroryści zorganizowali zamach na biuro francuskiego magazynu satyrycznego „Charlie Hebdo”, w wyniku którego zginęło 12 osób. Strzelanina była motywowana właśnie publikacją karykatury Mahometa.

Koniecznie przeczytaj: Holandia: Lider muzułmańskiej partii apeluje do Holendrów. „Jeżeli nie podoba się Wam multi-kulti, to opuście ten kraj”

Czytaj też: Mauritius: Muzułmanie zmusili środowiska LGBT do odwołania parady równości [wideo]

Holenderska partia Wolność jest obecnie wiodącą partią opozycyjną w tym kraju. Tuż po tym, jak znalazła się na drugim miejscu w wyborach w marcu, oświadczyła, że jej inicjatywa została zaakceptowana przez krajową agencję antyterrorystyczną.

Jak podaje portal TVP Info, Geert Wilders poinformował, że konkurs na najlepszy rysunek z wizerunkiem proroka islamu zostanie zorganizowany w budynku parlamentu. Z kolei zwycięzca zostanie wskazany przez znanego amerykańskiego rysownika Boscha Fawstina, który wygrał podobną rywalizację przed trzema laty w Teksasie.

W swoim oświadczeniu Wilders podkreślił, że obecnie zagrożona jest wolność słowa, szczególnie w przypadku osób krytykujących islam i muzułmanów:

Wolność słowa jest zagrożona, szczególnie dla krytyków islamu Nigdy nie powinniśmy tego akceptować. Wolność słowa jest naszą najważniejszą wolnością.

 

Warto przeczytać: Holandia: Nieznany polski chuligan zdewastował policyjne radiowozy. Namalował na nich polskie napisy [foto]

Podziel się