Szukaj

Nietypowy incydent z udziałem prezydenta Francji. Tak zareagował na prowokacyjne zachowanie młodego mężczyzny [wideo]

20-06-2018 15:23
Emmanuel Macron i młody mężczyzna Fot. Neuf Officiel / YouTubce.com / screen YouTube
Podziel się

We wtorek prezydent Emmanuel Macron brał udział w uroczystościach upamiętniających apel, który generał Charles de Gaulle skierował do obywateli Francji 18 czerwca 1940 roku. W trakcie tych obchodów, gdy polityk przechodził obok tłumu ludzi, jeden z młodych mężczyzn swoim prowokacyjnym zachowaniem wyraźnie wytrącił go z równowagi. Reakcja polityka była jednak nieco zaskakująca.

Jak widzimy na nagraniu, prezydenta Francji zdenerwował fakt nieokazania należytego szacunku dla głowy państwa. Młody mężczyzna stojący w tłumie najpierw zaczął śpiewać „Międzynarodówkę” a następnie zwrócił się do niego słowami: „Jak leci, Manu?”. Co ciekawe, polityk nie tylko nie zignorował tej zaczepki, ale postanowił udzielić surowej reprymendy: 

Nie, nie, nie. Jesteś na oficjalnej ceremonii. Nie możesz się w ten sposób zachowywać. Nie możesz zgrywać pajaca. Obecnie śpiewamy „Marsyliankę” i „Chant des Partisans”. Zwracaj się do mnie: panie prezydencie albo po prostu „proszę pana”. Musisz robić wszystko we właściwej kolejności. Nawet jeżeli kiedyś chcesz poprowadzić rewolucję, najpierw musisz zrobić dyplom i nauczyć się, jak zarobić na rodzinę.

Koniecznie przeczytaj: Emmanuel Macron skomentował obecną sytuację w strefach no-go. „Straciliśmy nad nimi kontrolę"

Czytaj też: Skandal w Watykanie. Skrajnie lekceważące zachowanie prezydenta Francji wobec papieża Franciszka [wideo]

Warto w tym miejscu podkreślić, że mężczyzna po wysłuchaniu słów prezydenta, przeprosił za swoje zachowanie. Jednak incydent ten wyraźnie pokazał, że Emmanuel Macron nie cieszy się zbyt dużym szacunkiem wśród swoich rodaków.

Poniżej nagranie:

Warto przeczytać: „Wszystko zniszczymy”. Szokujące słowa piłkarzy w odpowiedzi na apel prezydenta Francji [wideo]

Podziel się