Szukaj

Niesamowite nagranie z metra. Młody mężczyzna bez chwil wahania rzucił się na ratunek dziecku, które spadło z peronu. Inni tylko obserwowali [wideo]

16-02-2018 13:58
Młody Włoch uratował dziecko Fot. ATM informa / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Jaki poinformował Daily Mail, do niezwykle groźnego zdarzenia doszło na stacji metra w Mediolanie. Otóż małe dziecko biegnące za swoją zabawką spadło z peronu na tory. Tylko zdecydowana reakcja jednego z przechodniów sprawiła, że nie zginęło ono pod kołami pociągu. Ten bohaterski czyn zarejestrowały kamery monitoringu.

Na opublikowanym w internecie nagraniu widzimy, jak małe dziecko biegnie za plastikową trąbką, która wypadła mu rąk. Jest ono tak bardzo skupione na odzyskaniu zabawki, że nie zauważa nawet, gdy spada z peronu na znajdujące się poniżej torowisko. Obecni na stacji pasażerowie, na czele z matką 2-letniego Mohammeda, podchodzą i patrzą, lecz nie decydują się na zejście po dziecko.

Wówczas zjawia się młody mężczyzna, który bez chwili wahania zeskakuje na tory i ratuje dziecko, chwytając malca i podając go znajdującym się na peronie ludziom.

Koniecznie przeczytaj: Dramatyczne nagranie z lecącego samolotu. Po kilkudziesięciu minutach od startu... eksplodował silnik. Wybuchła panika. Pilot wzywał Allaha [wideo]

Czytaj też: Sopot: Młody kierowca BMW chciał popisać się przed kolegami. Nie wyszło. Auto z piskiem opon uderzyło… w zaparkowany samochód [wideo]

18-letni Lorenzo w rozmowie z „Corriere della Sera” takrelacjonował zdarzenie:

Zerknąłem tylko na zegar i zeskoczyłem w dół. Zobaczyłem zrozpaczoną kobietę, wpatrzoną w dół, na tory, a na nich małe dziecko. Musiało przed chwilą tam spaść. Pomyślałem, że dam radę, więc zeskoczyłem, podniosłem go i wdrapałem się z powrotem. Szczerze mówiąc, przeszła mi przez głowę myśl, że będę musiał biec po torach przed nadjeżdżającym pociągiemtak relacjonował zdar18-letni Lorenzo w rozmowie z „Corriere della Sera”.

Na szczęście, nad całą sytuacją czuwała pełniąca wówczas dyżur 32-letnia Claudia Castellano, która wstrzymała pociąg, zanim ten dotarł do stacji.

W dowód uznania burmistrz Mediolanu zaprosił nastolatka na spotkanie do ratusza. Jego bohaterski czyn doceniły również największe włoskie media, który pisały o uratowanie dziecka.

Poniżej nagranie ukazujące bohaterskie zachowanie młodego Włocha:

Warto przeczytać: Przerażające nagranie z wypadku. Rozpędzony golf z impetem uderzył w pieszego na pasach. Mężczyzna przeleciał kilka metrów [wideo]

Podziel się