Szukaj

Tajlandia: Służby ratunkowe dotarły do chłopców uwięzionych w jaskini. Przez dziewięć dni czekali oni na ratunek [wideo]

03-07-2018 17:29
Cud w Tajlandii Fot. BBC News / YouTube.com / screen Twitter
Podziel się

Jak poinformował gubernator prowincji Chiang Rai w Tajlandii, Narongsak Osottanakorn, ratownicy odnaleźli 12 chłopców i ich trenera piłkarskiego, którzy przez dziewięć dni byli uwięzieni w zalewanej deszczami jaskini. Z raportu służb ratunkowych wynika, że wszyscy żyją i są bezpieczni.

Ten pierwszy etap niezwykle trudnej akcji ratunkowej nadzorowali eksperci z tajlandzkiej marynarki wojennej. Teraz ratownicy skupią się na zdiagnozowaniu odnalezionych osób, udzieleniu im niezbędnej pomocy medycznej oraz opracowaniu planu wydostania ich z wnętrza jaskini.

W akcji poszukiwawczej, oprócz tajlandzkich ratowników, uczestniczyli również brytyjscy nurkowie, amerykańscy żołnierze oraz eksperci z kilku innych krajów. Ich i tak niełatwą pracę utrudniały ulewne opady deszczu, które sprawiały, że poziom wody w jaskini systematycznie się podnosił.

Koniecznie przeczytaj: Tajlandia: Akcja ratunkowa dobiegła końca. W tak ekstremalnie trudnych warunkach wydostawano chłopców z jaskini [wideo]

Czytaj też: Dziennikarz TVN zatrzymany w Tajlandii. Miał… utrudniać akcję ratunkową. Sprawa już została wyjaśniona? [foto]

Warto przypomnieć, że młodzi chłopcy w wieku 11-16 lat i ich 25-letni trener zaginęli w ubiegłą sobotę. Stało się to tuż po tym, jak weszli do jaskini Tham Luang Nang Non. Ten kompleks jaskiń można uznawać za niebezpieczny, ponieważ ciągnie się aż przez kilka kilometrów, przejścia w nim są wąskie, a w porze deszczowej często zalewa je woda.

Wiadomość o odnalezieniu zaginionych wywołała radość wśród ratowników oraz rodziców dzieci, którzy mimo ciągłych deszczy wierzyli w szczęśliwy finał akcji ratunkowej.

Warto przeczytać: Nietypowa akcja podczas meczu Hiszpanii z Iranem. Piłkarz uratował przestraszonego ptaszka [wideo]

Podziel się