Szukaj

Niemka zażartowała na temat imigrantów. Zapłaciła grzywnę i grożono jej śmiercią

06-06-2017 11:49
Facebook
Podziel się

62-latka z Lichtenbergu za zamieszczony na Facebooku wpis została aresztowana oraz ukarana grzywną. Przedstawiciele lewicowych organizacji przesłali kobiecie życzenia śmierci.

62-letnia Niemka na swoim profilu facebookowym udostępniła antyimigrancki wpis. Zamieszczone przez nią zdjęcie opatrzone było pytaniem: „Czy masz coś przeciwko uchodźcom?” oraz odpowiedzią: „Tak, karabiny maszynowe i granaty ręczne”. Samo zdjęcie z komentarzem było oglądane i udostępniane przez ponad 500 użytkowników Facebooka, wśród nich znalazła się osoba, któa doniosła na Juttę B. policji.

Kobieta nie przypuszczała, jakie będą konsekwencje. Została oskarżona o propagowanie „mowy nienawiści”. Aresztowano ją, po czym sąd orzekł grzywnę w wysokości 1350 euro.

Koniecznie przeczytaj: Niemcy zalewane przestępstwami z nienawiści. Szokujące statystyki

Czytaj też: Niemcy: Imigrant gwałcił, a policjantka… uznała to za żart

Nie pomogły tłumaczenia oskarżonej, że zdjęcie z opisem udostępniła dla żart, nie wgłębiając się w jego treść.

Na sądowym wyroku kłopoty Jutty B. się jednak nie skończyły.

Jej profil na Facebooku został zablokowany. Natomiast po nagłośnieniu całej sprawy, jak informuje gazeta „Berliner Morgenpost”, kobieta otrzymała życzenia śmierci ze strony aktywistów lewicowych ugrupowań, takich jak „Antyfaszystowska Acja” oraz „Antifa”.

Wyrok w sprawie Jutty B. to już kolejny przypadek surowego potraktowania przez niemiecki wymiar sprawiedliwości osób dopuszczających się tzw. mowy nienawiści. Ich intensywne ściganie trwa od początku kryzysu imigracyjnego w 2015 roku.

Warto przeczytać: Brytyjska dziennikarka po zamachu w Manchesterze oskarżona o „mowę nienawiści”

Podziel się