Szukaj

Niemieckie „Welcome party” dla islamskiego terrorysty z Würzburga

26-07-2016 18:15
Podziel się

W Internecie pojawił się wstrząsające zdjęcie, które w Polsce rozpowszechnił wiceprezes Ruchu Narodowego Krzysztof Bosak, nadając mu ironiczny tytuł „Welcome party”. Widnieje na nim 17-letni Afgańczyk, który w nocy z 18 na 19 lipca zaatakował pasażerów pociągu jadącego do Würzburga. Fotografia przedstawia zamachowca wraz z innymi uchodźcami podczas uroczystego przywitania w nowym kraju.

Napastnik, uzbrojony w siekierę i nóż ranił kilkanaście osób, w tym kilka ciężko. Sam został zastrzelony przez antyterrorystów, których zaatakował po przypadkowym spotkaniu na stacji. Nie ma żadnych wątpliwości, iż zamachowiec był zwolennikiem tzw. Państwa Islamskiego.

W Internecie krąży nagranie, w którym Afgańczyk zwraca się do społeczeństwa europejskiego:

Teraz ustanowiono kalifat w Iraku, Lewancie, Chorasanie, Libii i Jemenie i jego żołnierze was dosięgną. Będą mordować was w domach, będą okupować wasze domy i bazy. Zbudują własne bazy na waszym terytorium. Będą atakować was w waszych miastach, wioskach, na lotniskach. Wiedzcie, że kalifat jest silny i zaatakuje wasze parlamenty.

Koniecznie przeczytaj: Zamach w Monachium: nowe ustalenia policji

Czytaj też: Z kijem na czwartą władzę

W chwili zamachu krzyczał "Allahu akbar". W jego mieszkaniu śledczy znaleźli ręcznie namalowaną flagę Państwa Islamskiego. Sama organizacja przyznała się do ataku.

Riaz Khan Ahmadzai (znany też jako Muhammad Riyad) według ustaleń policji przyjechał do Niemiec dwa lata temu bez opieki rodziców. Afgańczyk mieszkał w obozie dla uchodźców w pobliskim Ochsenfurt, od dwóch tygodni przebywał u rodziny zastępczej. Dwa dni przed atakiem miał dowiedzieć się o śmierci przyjaciela w Afganistanie, co zmotywowało go do dokonania zemsty na Europejczykach.

To właśnie tego człowieka witano z honorami w Niemczech. Zdjęcie opublikowane przez Krzysztofa Bosaka szturmem podbiło Internet. Wiele osób ironizuje w ten sposób na temat skutków prouchodźczej polityki Angeli Merkel.

Warto przeczytać: Francja: stan wyjątkowy przedłużony o 6 miesięcy

Podziel się