Szukaj

Niemieckie media w żałobie po spotkaniu Merkel z Trumpem. Wymowny materiał ZDF [WIDEO]

19-03-2017 13:30
Spotkanie Merkel i Trumpa - niemiecki komentarz Fot. Pani Renatka / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Angela Merkel raczej nie może zaliczyć ostatniej wizyty w Białym Domu do udanej. Nie milkną komentarze związane z zachowaniem prezydenta USA wobec niemieckiej kanclerz. Z niepodaniem ręki Merkel przez Trumpa nie mogą pogodzić się media zza Odry.

W czasie piątkowej wizyty niemieckiej kanclerz w Białym Domu po briefingu prasowym Donald Trump nie zgodził się podać jej ręki, nawet mimo sugestii dziennikarzy i samej Angeli Merkel. Więcej pisaliśmy o tym tutaj: Donald Trump nie zgodził się podać ręki Angeli Merkel! Mina niemieckiej kanclerz mówi sama za siebie [WIDEO].

Zachowanie amerykańskiego prezydenta i jego wyraźnie chłodny stosunek do kanclerz, wywołał lawinę komentarzy w niemieckich mediach. Tamtejsza telewizja publiczna wyemitowała materiał, w którym porównuje spotkanie Trumpa i Merkel z wizytami w Białym Domu innych przywódców światowych. ZDF pokazała ciepłe przywitanie brytyjskiej premier Theresy May, premiera Kanady Justina Trudeau i bardzo długi uścisk dłoni z premierem Japonii Shinzō Abe. Wymownym komentarzem dla materiału niemieckiej telewizji jest towarzyszący mu wyjątkowo smutny podkład muzyczny.

Koniecznie przeczytaj: Dlaczego Donald Trump nie podał ręki Angeli Merkel? Biały Dom odpowiada

Czytaj też: Donald Trump w czasie spotkania z Angelą Merkel: „Imigracja jest przywilejem, nie prawem” [WIDEO]

Warto przeczytać: Donald Trump nie podał ręki Angeli Merkel! Mina niemieckiej kanclerz mówi sama za siebie [WIDEO]

Podziel się