Szukaj

Skandaliczne! Niemieckie i rosyjskie media oskarżały o zamach Polaka! Sugerował to też poseł Nowoczesnej!

20-12-2016 10:30
Zamach w Berlinie - ciężarówka wjechała w tłum Fot. CNN / Twitter / screen
Podziel się

Po wczorajszym ataku w Berlinie jedną z pierwszym przekazanych informacji było to, że ciężarówka, która wjechała w tłum miała polskie tablice rejestracyjne. Niestety niektóre zagraniczne media na tej podstawie od razu podawały nieprawdziwą informację, jakoby sprawcą ataku był Polak. Co ciekawe takie oskarżenia wysuwał także jeden z polityków Nowoczesnej Ryszarda Petru.

Dzisiaj już wiadomo, że sprawcą ataku na berlińskim jarmarku bożonarodzeniowym był „uchodźca” z Pakistanu, który zabił polskiego kierowcę ciężarówki i ukradł pojazd. Niektóre jednak zaraz po zdarzeniu podawały, że zamachowcem był Polak. Między innymi dwie duże agencje informacyjne z Niemiec (ZDF Heute) oraz Rosji (Life.ru) pisały, że w tłum ludzi wjechał polski kierowca.

Koniecznie przeczytaj: Posłowie okupujący Sejm wydali „oświadczenie” ws. zamachu w Berlinie [WIDEO]

Czytaj też: Ciężarówka z zamachu w Berlinie… eksponatem w muzeum?

Taka „wersja zdarzeń” wyraźnie sugerowana była także przez posła Nowoczesnej, Marka Poznańskiego, który na Twitterze napisał bardzo wymowny komentarz: Media o terrorystach, a zaraz okaże (poprawiliśmy błąd ortograficzny, bo nas raził po oczach - red.) się, że psychol „uchodźca” rodak.

Poseł zdążył się już odnieść do sprawy i przeprosił za swój komentarz, ale jednak niesmak pozostaje...

Warto przeczytać: Uchodźcy „śpiewają” kolędy po zamachu w Berlinie. Chcą, aby „zrozumieć ICH uczucia, kiedy coś TAKIEGO się dzieje...” [WIDEO]

Podziel się