Szukaj

Niemiecki serial obraża Polki? Takiego zdania są… niemieckie media [WIDEO]

05-02-2017 18:43
Magda macht das schon Fot. RTL / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Emitowany od 5 stycznia nowy serial stacji RTL „Magda macht das schon” (Magda się tym zajmie) bez wątpienia pełny jest stereotypów na temat Polaków. Co ciekawe, produkcję ostro krytykują nawet niemieckie media.

Główna bohaterka to 29-letnia Polka Magda Woźniak, która zatrudnia się u niemieckiej rodziny, aby pomóc w opiece nad babcią (wypędzoną ze Śląska, która ciągle żyje wspomnieniami z „utraconej ojczyzny”. Staruszka pod poduszką ukrywa swoje kosztowności - w obawie, że Polka może ją okraść). Magda (grana przez urodziwą austriacką aktorkę Verenę Altenberger) lubi kolorowe, wyzywające ubrania, wysokie szpiki i mimo głębokiego dekoltu, zawsze na szyi nosi krzyżyk.

Koniecznie przeczytaj: „Lemingrad” zamiast „Ucha Prezesa” na antenie TVP?

Czytaj też: Marine Le Pen o Polakach mieszkających we Francji: „Często zachowują się jak prawdziwi patrioci”

Większości niemieckich mediów nie spodobało się powielanie stereotypów o Polakach, według których nasi rodacy to złodzieje czy osoby wykonujące najcięższą pracę, której nie chce wykonywać nikt inny. Wygląd głównej bohaterki serialu i krzyżyk na szyi zapewne również nie jest przypadkowy. Niemiecka prasa krytykuje również produkcję za prymitywny humor czy mało wiarygodny „polski” akcent austriackiej aktorki.

Pojawiają się jednak głosy, że serial z założenia raczej nie miał być raczej ambitną produkcją, a jego głównym zadaniem jest rozśmieszyć widza. Niektórzy podkreślają też, że główna bohaterka to postać, która bez wątpienia wzbudza sympatię - Magda doskonale radzi sobie z każdym zadaniem, potrafi też szybko i celnie ripostować wszelkie docinki.

Warto przeczytać: „Ucho Prezesa” nadal dostępne za darmo. Pojawił się zwiastun trzech nowych odcinków [WIDEO]

Podziel się