Szukaj

Skandaliczne zachowanie niemieckiego polityka. Z absurdalnego powodu o 12 godzin opóźnił publikację zdjęcia zamachowca z Berlina

27-12-2016 14:30
List gończy - Anis Amri screen
Podziel się

Po ataku z Berlinie, do którego doszło w poniedziałek wieczorem, media informowały, że sprawca został zatrzymany. Dopiero następnego dnia podano, że policja aresztowała nie tą osobę. Tymczasem terrorysta pozostawał na wolności przez kilka dni. Okazuje się, że mógł być schwytany dużo wcześniej, gdyby nie absurdalnie głupie zachowanie jednego z niemieckich polityków.

Anis Amri, który uznawany jest za odpowiedzialnego przeprowadzenia zamachu w Berlinie, został zastrzelony przez włoską policję w piątek o 3 nad ranem. Tunezyjczyk wjechał w tłum ludzi na świątecznym jarmarku w poniedziałek wieczorem. Policja zatrzymała wtedy Pakistańczyka – domniemanego sprawcę, którego jednak zwolniono następnego dnia, gdyż nie znaleziono żadnych dowodów jego winy.

List gończy z fotografią poszukiwanego Anisa Amriego, którego dokumenty i odciski palców znaleziono w ciężarówce, wydano dopiero w środę 21 grudnia. Okazuje się, że wizerunek poszukiwanego terrorysty mógł być upubliczniony 12 godzin wcześniej, jednak uniemożliwił to Till Steffen z lewicowej partii Zielonych, który obawiał się, że opublikowanie zdjęcia imigranta, spowoduje… falę rasistowskich komentarzy.

Koniecznie przeczytaj: Niemieckie służby wiedziały wszystko o terroryście z Berlina. Oczywiste było, że Amri szykuje się do ataku

Czytaj też: Zamachowiec z Berlina kazał zamordować swojemu siostrzeńcowi własnego wujka! Na znak wierności Państwu Islamskiemu

Cześć Niemców jest oburzona tak głupim zachowaniem polityka, niektórzy domagaj się jego dymisji.

Anis Amri zabił już 12 ludzi, ale zamiast użyć wszystkich możliwych środków aby go złapać, polityk z Hamburga był bardziej przejęty komentarzami na Facebooku – skomentował Richard Seelmaecker z CDU.

Nieodpowiedzialna postawa niemieckiego polityka ułatwiła zamachowcowi ucieczkę z Niemiec. W piątek zdążył już przedostać się do Włoch, gdzie w Mediolanie zupełnie przypadkowo został zatrzymany przez policyjny partol – funkcjonariusze stwierdzili, że mężczyzna zachowywał się podejrzanie i poprosili go o okazanie dokumentów. Tunezyjczyk zaczął strzelać do policjantów, jednego z nich ranił, drugi z funkcjonariuszy odpowiedział jednak ogniem i zastrzelił Amriego.

Warto przeczytać: Ciężarówka z zamachu w Berlinie… eksponatem w muzeum?

Podziel się