Szukaj

Niemiecki MSZ próbuje przekonać imigrantów, aby nie wierzyli w plotki rozsiewane przez przemytników

24-10-2017 20:18
Plotki o Niemczech rumoursaboutgermany.info / screen
Podziel się

Rząd Angeli Merkel rusza z nową kampanią informacyjną skierowaną do imigrantów. Ministerstwo Spraw Zagranicznych uruchomiło specjalny portal, który ma uświadomić „uchodźcom” wybierającym się do Niemiec, że nie wszystko co mówią przemytnicy jest prawdą.

Przemyt nielegalnych imigrantów do Europy jest bardzo dochodowym biznesem i trudniący się tym procederem przestępcy robią wszystko, aby zachęcić kolejne osoby do skorzystania z ich „usług”. Nierzadko przemytnicy uciekają się do kłamstwa.

Serwis RumoursAboutGermany.info (Plotki o Niemczech – red.), który posiada angielskie, arabskie i francuskie tłumaczenie, na celu ma sprostowanie nieprawdziwych informacji na temat polityki migracyjnej Niemiec.

Koniecznie przeczytaj: Niemcy: Imigrant z Afryki zablokował auto. Miał pecha. W środku byli Polacy [WIDEO]

Czytaj też: Imigranci utonęli, bo... odrzucili pomoc Libijczyków. Ryzykowali życie, chcąc dostać się na niemiecki statek [WIDEO]

Na stronie możemy m.in. przeczytać o „siedmiu największych kłamstwach przemytników”. Rozpowszechnianą plotką jest m.in. informacja o tym, że „Niemcy zarezerwowały 800 tys. miejsc pracy tylko dla afgańskich uchodźców” czy to, że „rząd gwarantuje każdemu uchodźcy 2 tys. euro na powitanie”. Przemytnicy przekonują również imigrantów, że „podróż do Niemiec odbędzie się luksusowym statkiem wyposażonym w kino i basen”. Wmawiają im również, że „jeżeli nie spodoba im się w Niemczech, otrzymają automatycznie... wizę do Kanady”.

Jak wyjaśnia niemiecki „Deutsche Welle”, akcja ma na celu wzmocnić prowadzoną już od 2015 roku kampanię informacyjną, która skierowania jest głównie do mieszkańców Pakistanu, Afganistanu i Afryki, czyli miejsc, skąd przybywa najwięcej imigrantów.

Warto przeczytać: Gerard Depardieu twierdzi, że imigranci są... „jedyną szansą” dla Europy

Podziel się