Szukaj

Niemiecki internauta zestawił dwa nagrania z Polski i z Niemiec. Pokazał wymowną różnicę między naszymi krajami [WIDEO]

17-12-2017 13:02
Polska, Niemcy, święta Bożego Narodzenia Fot. Onlinemagazin / Twitter / screen Twitter
Podziel się

W Europie już od wielu dni trwają gorączkowe przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Z tym, że w niektórych krajach mają one całkowicie odmienny charakter. Doskonale widać to na przykładzie Polski i Niemiec.

Internauta z Niemiec porównał świąteczną atmosferę w naszych krajach. Na pierwszym nagraniu widać ujęcia z jarmarku bożonarodzeniowego we Wrocławiu, który ma niezwykłą, pełną przepychu oprawę. Na drugim natomiast pokazywane są niemieckie miasta, w których ze względu na wysoki stopień zagrożenia terrorystycznego ustawiane są betonowe barykady, a policja z długą bronią patroluje ulice. Przypomniany jest także zamach, który miał miejsce rok temu na jarmarku w Berlinie.

Koniecznie przeczytaj: Niemcy w ohydny sposób drwią z Bożego Narodzenia. Najpierw obraźliwa okładka „Spiegel”, teraz haniebne bluźnierstwo [FOTO]

Czytaj też: Dorota Wellman o tradycyjnym spędzaniu świąt Bożego Narodzenia: „Współczuję tym, którzy muszą spotkać się z rodziną”

Proste porównanie między spokojną i bezpieczną Polską a Niemcami Merkel w okresie około świątecznym – czytamy w opisie filmu zamieszczonego na Twitterze.

Zestawienie doskonale pokazuje, że w związku z kryzysem imigracyjnym w ostatnim latach sytuacja na Zachodzie Europy diametralnie się zmieniła i teraz to Niemcy, Francuzi czy Brytyjczycy mają czego zazdrościć Polakom.

Film poniżej:

Co ciekawe, ten sam internauta podobne zestawienie zrobił na przykładzie zdjęć z jarmarku bożonarodzeniowego w Niemczech i na Węgrzech. Przypomnijmy, że Węgry mają identyczne stanowisko względem przyjmowaniu imigrantów co Polska.

Warto przeczytać: Niemcy: Szkoła w Lüneburgu zmieniła charakter obchodów świąt Bożego Narodzenia. „Tradycyjne kolędy są niezgodne z islamem”

Podziel się