Szukaj

Niemiecki europoseł wściekły na Korwin-Mikkego za wypowiedź o faszyzmie. Zażądał… cenzury [WIDEO]

05-07-2017 17:32
Reinhard Bütikofer, niemiecki europoseł, Zieloni Fot. KORWiN vs UE / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Wypowiedzi prezesa partii Wolność niejednokrotnie wywoływały oburzenie unijnych polityków. Tym razem słowa Janusza Korwin-Mikke wyjątkowo nie przypadły do gustu niemieckiemu europosłowi, który zażądał… ocenzurowania polskiego polityka.

Janusz Korwin-Mikke w swoim wystąpieniu w Europarlamencie podważał sens powoływania unijnej armii. Polityk wykazywał, że rozmowy o stworzeniu europejskiego wojska prowadzone są w niebezpiecznym momencie, kiedy „w Europie głowę podnosi faszyzm”.

Celem ich powołania jest niesienie bratniej pomocy krajowi, który zbuntowałby się przeciwko okupacji Unii Europejskiej – stwierdził.

Prezes partii Wolność mocno krytykował także niemiecki Bundestag za uchwalenie prawa, które pozwala karać grzywną 50 mln euro za umieszczanie w internecie nieprawdziwych treści.

Koniecznie przeczytaj: Janusz Korwin-Mikke ma receptę na rozwiązanie politycznego kryzysu. Najlepiej… rozstrzelać obie strony sporu

Czytaj też: Nieudana próba werbunku Janusza Korwin-Mikkego przez SB. Dziennikarz ujawnia szczegóły

Nawet Adolf Hitler tak wysokich grzywien nie stosował – podkreślił Korwin-Mikke, dodając, że nie wiadomo kto będzie decydował o tym, jakie treści nie są prawdziwe.

Takie słowa wyraźnie nie spodobały się politykowi Zielonych, Reinhardowi Bütikoferowi. Niemiecki europoseł, który aż kipiał ze złości, domagał się, aby… ocenzurować wypowiedź polskiego polityka. Reakcja Korwin-Mikkego była więcej niż wymowna.

Warto przeczytać: Niemiecki „żart”. Biali jako dzikie zwierzęta zamknięte w rezerwacie [WIDEO]

Podziel się