Szukaj

Niemiecki dziennikarz Eren Güvercin nie ma wątpliwości. „Ramadan to stary niemiecki zwyczaj, bardziej popularny niż Oktoberfest”

17-05-2018 15:48
Erin Guvercin Fot. Eren Guvercin / Facebook.com
Podziel się

Od 16 maja do 14 czerwca muzułmanie będą przeżywać swój święty czas zwany ramadanem. Przy tej okazji, znany niemiecki dziennikarz i założyciel stowarzyszenia europejskich muzułmanów Allhambra, Eren Güvercin oświadczył, że ten niezwykły dla wyznawców Allaha miesiąc to niewątpliwe trwały aspekt niemieckiej kultury. Co więcej, pokusił się o stwierdzenie, że ów zwyczaj jest znacznie bardziej popularny niż Oktoberfest.

Według Erena Güvercina ramadan jest znacznie bardziej zakorzeniony w niemieckiej kulturze niż np. Halloween. Ponadto dziennikarz uważa, że Niemcy i muzułmanie stanowią już jedność i nie ma sensu zadawać kolejnych pytań o rolę islamu w tamtejszym społeczeństwie. Jak dodał, tylko zagorzali krytycy tej religii oraz osoby sfrustrowane mogą sądzić inaczej.  

Güvercina podkreślił również niezwykłą wagę ramadanu, który, jego zdaniem, jest teraz szczególnie ważny, gdy dookoła panuje tak wiele niechęci. Jak otwarcie przyznał, ten tradycyjny dla muzułmanów zwyczaj już „od dawna jest integrelną częścią niemieckiego krajobrazu religijnego”. Przekonywał również, że w i tym szczególnym czasie wyznawcy Allaha są otwarci zarówno na innowierców, jak i osoby nieposzczące. Pokusił się również o stwierdzenie, że ramadan jest znacznie bardziej popularny niż Oktoberfest.

Koniecznie przeczytaj: Niemiecka Partia Zielonych znalazła swój sposób na rozwiązanie problemu braku opieki nad osobami starszymi. „Trzeba ułatwić przyznawanie prawa pobytu”

Czytaj też: Krzysztof Krawczyk w niezwykle ostrych słowach skrytykował islam: „Uważam Mahometa za kretyna” [wideo]

Obecnie w Niemczech żyje obecnie około 5 milionów muzułmanów, co stanowi około 4% całej ludności. Jednak bardzo nachalna muzułmańska propaganda powoduje wrażenie, iż to właśnie ta religia jest dominująca i wyznają ją niemal wszyscy ludzie mieszkający w tym kraju.

Warto przeczytać: Silne tornado przeszło przez Niemcy. Na swojej drodze wyrządziło wiele szkód. Na szczęście nie ma ofiar śmiertelnych [wideo]

Podziel się