Szukaj

Niemcy: Szkoła w Lüneburgu zmieniła charakter obchodów świąt Bożego Narodzenia. „Tradycyjne kolędy są niezgodne z islamem”

21-12-2017 09:34
śwęta Bożego Narodzenia
Podziel się

Jak informuje portal Voice of Europe, w niemieckiej szkole w Lüneburgu zmieniono charakter świątecznych uroczystości. Wszystko z powodu skargi, którą wniósł muzułmański uczeń. Swój sprzeciw uzasadnił tym, że kolędy są niezgodne z islamem.

Kilka dni temu niemiecki nadawca radiowy i telewizyjny NDR poinformował, że po wpłynięciu tej skargi, szkoła przełożyła obchody święta Bożego Narodzenia i dodatkowo zdecydowała, by uczniowie mogli sami podjąć decyzję, czy chcą dobrowolnie uczestniczyć w tych uroczystościach. 

Dyrekcja szkoły potwierdziła wprowadzenie zmian w programie, ale stanowczo zaprzeczyła, że są one spowodowane skargą muzułmańskiego ucznia. W wydanym oświadczeniu stwierdziła:

Koniecznie przeczytaj: Niemcy w ohydny sposób drwią z Bożego Narodzenia. Najpierw obraźliwa okładka „Spiegel”, teraz haniebne bluźnierstwo [FOTO]

Czytaj też: Dorota Wellman o tradycyjnym spędzaniu świąt Bożego Narodzenia: „Współczuję tym, którzy muszą spotkać się z rodziną”

Nie ma ostatecznej decyzji o odwołaniu tak bardzo oczekiwanego w Lüneburgu wydarzenia.

Według dyrektora placówki zmiana terminu uroczystości spowodowana jest „dostępnością personelu szkolnego”. Ponadto dodał, że skarga ucznia nie dotyczyła samych obchodów, ale tego, że jeden z nauczycieli chciał, by śpiewano kolędy podczas zajęć lekcyjnych.

Jednak NDR stanowczo stanęła w obronie podanych przez siebie informacji. Dyrektor tego wydawcy medialnego działającego w Lüneburgu  jest pewny, że to właśnie ten uczeń spowodował przesunięcie uroczystości:

Krytyka ucznia wywołała debatę na temat świątecznej imprezy. […] Z tego powodu uroczystość została przełożona.

Niedawno, do podobnego incydentu doszło w Danii. Jedna z tamtejszych szkół odwołała swoją tradycyjną uroczystość świąteczną ze względu na dzieci pochodzące z rodzin muzułmańskich. Więcej tutaj:https://www.prawdaobiektywna.pl/swiat/odwolano-tradycyjne-swiateczne-przyjecie-aby-nie-urazic-uczniow-z-islamskich-rodzin-3324.html

Warto przeczytać: Dania: Odwołano tradycyjne świąteczne przyjęcie w szkole. Podjęto taką decyzję po to, by nie urazić uczniów z islamskich rodzin

Podziel się