Szukaj

Niemiecka policja zatrzymała w Monachium nożownika. Imigrant ze Sri Lanki na stałe i legalnie przebywał w Polsce

21-06-2018 18:57
Nożownik zatrzymany w Monachium Fot. Onlinemagazin / Twitter / screen Twitter
Podziel się

W środę rano na dworcu kolejowym w Monachium niemiecka policja zatrzymała uzbrojonego w noż Afrykańczyka. Okazało się, że 32-letni imigrant ze Sri Lanki na stale mieszka w Polsce.

Trzymającego w ręku 13-centymetrowy nóż mężczyznę zauważył żołnierz Bundeswehry, który zawiadomił policję. Według relacji niemieckich mediów Afrykańczyk nie reagował na polecenia służb wydawane po niemiecku i angielsku. Nie zastosował się również do gestów nakazujących rzucenie noża i położenia się na ziemi. Nie pomogło nawet użycie gazu pieprzowego. W końcu policjanci powalili na ziemię mężczyznę i skuli kajdankami.

Koniecznie przeczytaj: Niemcy: 19-letni imigrant z Somalii próbował podpalić cysternę z mlekiem. Myślał, że w pojeździe jest gaz

Czytaj też: Kolejne morderstwo w Niemczech. 15-latka została dźgnięta nożem w parku w biały dzień. Sprawca zgłosił się na policję

Jak podaje „Die Welt”, w czasie przesłuchania okazało się, że mężczyzna pochodzący ze Sri Lanki ma prawo stałego pobytu w Polsce. 32-letni Afrykańczyk jest zameldowany w naszym kraju i studiuje tutaj na jednym z uniwersytetów.

Mężczyzna zeznał, że zmierzał z Niemiec pojechać pociągiem do Francji, a stamtąd udać się do Kanady. Nie wiadomo, dlaczego Afrykańczyk chodził po dworcu z kuchennym nożem. „Die Welt” informuje, że nie podjęto jeszcze decyzji o ewentualnej deportacji do Polski.

Na razie przeciwko mężczyźnie wszczęto postępowanie związanie ze stawianiem oporu funkcjonariuszom oraz naruszeniem przepisów dotyczących posiadania broni.

Warto przeczytać: Włochy: bezczelna kradzież na stacji metra. Imigrant wykorzystał to, że dziewczyna była sama [wideo]

Podziel się