Szukaj

Niemiecka policja pobłażliwa dla imigrantów-przestępców. Obywatele oburzeni [WIDEO]

13-07-2017 12:20
atak imigranta na kobietę w metrze, Berlin Fot. euronews / youtube / screen YouTube
Podziel się

Niemcy zarzucają swojej policji, że z ociąganiem zabiera się za sprawy, w których sprawcami są imigranci. Obywatele zaczynają naciskać i sami publikować nagrania, pomagające zidentyfikować przestępców.

Przez Niemcy przetacza się nowa „moda”. Coraz częściej dochodzi do sytuacji, kiedy imigranci zrzucają przechodniów ze schodów.

Ostatni taki przypadek miał miejsce w miniony wtorek (11.07) w Berlinie. Na stacji metra Alexanderplatz 38-latek został uderzony w głowę. Spadając ze schodów doznał obrażeń, trafił do szpitala.

Tymczasem niemiecka policja nie zdecydowała się na opublikowanie całego nagrania monitoringu, zmniejszając tym samym szanse na identyfikację sprawcy.

Koniecznie przeczytaj: Imigranci i lewica starli się z policją w Berlinie [WIDEO I FOTO]

Czytaj też: Niemcy w szoku. Tych chorób Europa dotąd nie znała. Tak nas „ubogacają” imigranci

To nie pierwsza taka sytuacja. Zaledwie dzień wcześniej policja zdecydowała się opublikować nagranie podobnego zajścia, do którego doszło… w styczniu. Wtedy na stacji Gesundbrunnen dwóch imigrantów zepchnęło z ruchomych schodów trzy osoby.

A tego typu sytuacje powtarzają się coraz częściej. Do najgłośniejszej jak na razie doszło w październiku ub.r. na stacji Hermanstrasse, gdzie zaatakowana kobieta (sytuację ukazuje poniższe nagrania) złamała rękę i doznała poważnych obrażeń głowy. Sprawca, którym okazał się imigrant z Bułgarii, został właśnie skazany.

Policja tłumaczy, że publikacja nagrania z monitoringu jest możliwa dopiero, kiedy zawiodą inne metody poszukiwania sprawcy. Jednak obywatele uważają, że jej postępowanie podyktowane jest wynikającą z politycznej poprawności dbałością o „reputację” imigrantów.

Dlatego często sami biorą sprawy w swoje ręce.

Niestety, często kończy się to dla nich sankcjami. Tak było w przypadku urzędnika, który opublikował w Internecie nagranie z monitoringu, ukazujące napaść na schodach stacji metra. Został za to ukarany dyscyplinarnie.

Warto przeczytać: Muzułmańscy imigranci terroryzują niemiecki kurort. Mieszkańcy i turyści są zastraszeni

Podziel się