Szukaj

Niemiecka nauczycielka Verena Brunschweiger o dzieciach: „Są najgorszą rzeczą, jaką można zrobić dla środowiska”

07-03-2019 18:55
Dzieci w szkole Fot. Lucelia Ribeiro / Flickr / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Jak podaje „BIld”, niemiecka nauczyciela i była poseł SPD Verena Brunschweiger napisała książkę, w której stara się przekonywać czytelników, że posiadanie dzieci jest szkodliwe dla środowiska naturalnego. Co więcej, apeluje również, by bezdzietne kobiety były nagradzane finansową za swoją postawę.

Zdaniem Vereny Brunschweiger „pragnienie posiadania dzieci to czysty egoizm”, ponieważ są one najgorszą rzeczą, jaką można zrobić dla środowiska naturalnego.

Swoją tezę tłumaczy tym, iż ludzie dorośli posiadający potomstwo emitują znacznie więcej spalin do atmosfery, ponieważ częściej korzystają z samochodów:

Ci, którzy żyją bez samochodu, powodują zmniejszenie emisji o 1,4 tony CO2, z kolei recykling pozwala zmniejszyć emisję CO2 o 0,2 tony. Za dziecko, którego nie będziemy mieli, możemy zaoszczędzić 58,6 ton CO2 rocznie.

Koniecznie przeczytaj: Poznań: Kobieta znęcała się nad psem. Nagrały ją dzieci wracające ze szkoły [wideo]

Czytaj też: Zwyciężczyni Eurowizji Junior nie wstydzi się wiary w Boga. Piękne słowa na Jasnej Górze [foto]

Na jej słowa stanowczo zareagował szef Niemieckiego Stowarzyszenia Nauczycieli, który przypomniał, jak dużą wartość mają dzieci:

Myślę, że dzieci za największym szczęściem ludzkości, oczywiście pomijając problem przeludnienia, zwłaszcza w krajach Trzeciego Świata.

Warto przeczytać: Zmarł legendarny kreator mody. Ostro krytykował Merkel za przyjmowanie muzułmańskich imigrantów [wideo]

Podziel się