Szukaj

Niemieccy politycy planują wprowadzić podatek kościelny dla muzułmanów. To przeciwdziałanie wpływom obcych państw

28-12-2018 11:07
Niemiecka flaga
Podziel się

Jak poinformowało „Deutsche Welle”, politycy partii CDU, CSU oraz SPD planują wprowadzenie w podatku kościelnego dla muzułmanów. Zabieg ten ma służyć ograniczeniu wpływów obcych państw na ludność islamską przebywającą w Niemczech.

Z relacji niemieckich mediów wynika, że politycy zaczęli planować tę reformę podatkową ze względu na obecną sytuację w Turcji oraz debatę toczącą się w związku z centralnym meczetem DITIB znajdującym się w Kolonii. Jest to jednocześnie odpowiedź na krytyczne głosy dotyczące braku reakcji na wpływy islamskich krajów takich jak Arabia Saudyjska oraz Turcja, które finansują meczety oraz imamów.  

Jak przypomina „Deutsche Welle”, kwestię podatku kościelnego reguluje niemiecka konstytucja. Obecnie każdy członek danej wspólnoty wyznaniowej, która posiada osobowość prawną jest zobowiązany do płacenia 9-procentowego podatku dochodowego. Takie składki pobierają m.in. Kościół ewangelicki, katolicki, starokatolicki oraz wspólnota żydowska.

Koniecznie przeczytaj: Polska chce być „liderem wspierania Ukrainy”. Tymczasem oto, co robią Francja, Niemcy i UE

Czytaj też: Niemcy: Podczas islamskiej konferencji w Berlinie serwowano wieprzowinę. W kraju wybuchła fala oburzenia

Obecnie, zgodnie z obowiązującym prawem, podatek ten nie dotyczy osób wyznania prawosławnego oraz muzułmanów, ponieważ wspólnoty, do których należą są pozbawione osobowości prawnej.

Warto przeczytać: Niemcy mają poważny problem z antysemityzmem. Według sondażu to kraj, gdzie najczęściej dochodzi do napaści na Żydów

Podziel się