Szukaj

50-letni Niemiec wjechał w Sylwestra w grupę imigrantów. W sieci pojawiło się wstrząsające nagranie [wideo]

03-01-2019 12:21
50-letni Niemiec wjechał w Sylwestra w grupę imigrantów, atak w Bottrop, Niemcy Fot. Aysha Al Ahmad / You Tube / screen YouTube
Podziel się

W Bottrop w Nowy Rok niemiecki kierowca wjechał w tłum ludzi świętujących Sylwestra. Według ustaleń policji celem byli imigranci z Bliskiego Wschodu.

Dramatyczne sceny rozegrały się tuż po północy. 50-letni Andreas N. najpierw usiłował wjechać w grupę osób spacerujących po Bottrop. Ci zdołali jednak odskoczyć w ostatniej chwili. Po nieudanym ataku kierowca wjechał do centrum miasta i uderzył w grupę obcokrajowców.

W sieci pojawiło się nagranie z tego momentu:

Później Andreas N. udał się do pobliskiego Essen, gdzie chciał wjechać w grupę ludzi czekających na przystanku.

Koniecznie przeczytaj: Brutalny atak w pociągu Intercity. Obywatel Niemiec pobił dwie Polki, jedną z nich dusił

Czytaj też: Niemcy: 33-letni imigrant z Egiptu udusił 7-letnią dziewczynkę. W ten sposób chciał ukarać żonę

Rannych zostało 8 osób. Są to Syryjczycy i Afgańczycy oraz jeden obywatel Niemiec tureckiego pochodzenia. W wyniku ataku obrażenia odniósł m.in. 4-letni chłopiec i 10-letnia dziewczynka.

Według wersji przedstawionej przez służby Niemiec miał zaatakować z „pobudek ksenofobicznym”. Przekazano, że w czasie aresztowania mężczyzna wygłaszał „rasistowskie komentarze przeciwko cudzoziemcom”. Policja uważa, że atak był zaplanowany.

50-latek nie był wcześniej karany. Wiadomo, że w przeszłości leczył się na schizofrenię.

Warto przeczytać: Hiszpania: Zbiorowy gwałt na 19-latce. Czterech imigrantów zaatakowało ją w Sylwestra. Wszystko uwiecznili na nagraniu

Podziel się