Szukaj

Niemcy zalewane przestępstwami z nienawiści. Szokujące statystyki

04-07-2017 12:50
Protesty niemieckiej Antify w Berlinie Fot. RT Deutsch / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Ponad 41 tysięcy tzw. przestępstw z nienawiści odnotowano w ubiegłym roku u naszych zachodnich sąsiadów, co daje ponad 113 takich zdarzeń dziennie. To ponad 25 razy więcej, niż w Polsce. Spory udział mają tym cudzoziemcy.

Według niemieckiej nomenklatury, przestępstwa „motywowane politycznie” obejmują m.in. te skierowane przeciwko organom państwa, ustrojowi czy konstytucji, ale też popełniane przeciwko osobom bądź grupom osób ze względu na narodowość, pochodzenie etniczne, religię, poglądy czy sympatie polityczne. I tych ostatnich właśnie w 2016 roku w Niemczech odnotowano najwięcej.

Co dziesiąte przestępstwo popełniono z użyciem przemocy. W tym aż prawie 1000 to ataki na ośrodki dla imigrantów.

Koniecznie przeczytaj: Imigranci skazani za gwałty na dzieciach. Uchodzili za autorytety w walce z rasizmem i mową nienawiści

Czytaj też: Niemcy w szoku. Tych chorób Europa dotąd nie znała. Tak nas „ubogacają” imigranci

Znacząco wzrosła też, do ponad 3300 przypadków, liczba przestępstw „motywowanych politycznie”, dokonywanych przez obcokrajowców. W tej statystyce nasi zachodni sąsiedzi najwięcej problemów mają w stosunkach pomiędzy Turkami i Kurdami.

Tymczasem w analogicznym okresie w Polsce doszło do 1631 przestępstw motywowanych nienawiścią – na tle politycznym, rasowym czy światopoglądowym.

I chociaż Niemcy to kraj o większej powierzchni i większej liczbie ludności, a metodologia zestawiania podobnych statystyk za Odrą nieco różni się od tej stosowanej w Polsce, różnica jest ogromna.

Warto przeczytać: Muzułmańscy imigranci terroryzują niemiecki kurort. Mieszkańcy i turyści są zastraszeni

Podziel się