Szukaj

Niemcy: Turek zaatakował siekierą Polaka i jego dziewczynę. Mężczyzna jest w stanie krytycznym [foto]

18-08-2018 21:21
Niemcy, Turek zaatakował siekierą Polaka i jego dziewczynę Fot. Stanislas Balcerac / Twitter / screen Twitter
Podziel się

W piątek w Kerpen w zachodnich Niemczech 43-letni Turek zaatakował siekierą na 44-letniego Polaka i jego 47-letnią partnerkę z Tajlandii. Oboje zostali przetransportowani do szpitala z poważnymi obrażeniami.

Do zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych przed marketem sieci Kaufland. Turek rzucił się na parę z siekierą i zaczął zadawać ciosy. Ranił oboje. Polak próbował zasłaniać partnerkę i odniósł poważniejsze obrażenia. W stanie krytycznym został przetransportowany helikopterem do szpitala. Kobietę zabrała karetka.

Niemiecka policja podała, że atak furiata mógł zakończyć się tragiczniej, gdyby nie interwencja jednego z klientów marketu, który widząc co się dzieje, wjechał wózkiem w napastnika i powalił go na ziemię.

Koniecznie przeczytaj: Niemcy: Turek w biały dzień, w środku miasta wyciąga broń i zaczyna strzelać [WIDEO]

Czytaj też: Przerażające sceny. Imigranci próbują zgwałcić młodą dziewczynę [WIDEO]

Według ustaleń śledczych napastnik – obywatel Niemiec tureckiego pochodzenia, chciał zemścić się na byłej partnerce, która go zostawiła i zaczęła się spotykać z Polakiem.

Trwa dochodzenie w sprawie usiłowania zabójstwa. Więcej tutaj.

 

 

Warto przeczytać: Śmierć za bochenek chleba. Za dostarczanie pieczywa ukrywającym się Żydom Niemcy zamordowali polskiego piekarza i całą jego rodzinę

Podziel się