Szukaj

Nietypowy „plebiscyt” w Niemczech. Wybrano największych... nieudaczników 2017 roku. Na podium Martin Schulz i Angela Merkel

29-12-2017 11:58
Martin Schulz Fot. Parti socialiste / flikcr.com / CC BY-ND 2.0
Podziel się

Niemiecka firma Kantar Emnid przeprowadziła nietypowe badanie opinii publicznej. Ankieterzy prosili respondentów, by ci wskazali największego nieudacznika 2017 roku. Okazało się, że na podium znalazło się aż trzech czołowych niemieckich polityków.

Niekwestionowanym zwycięzcą plebiscytu został Martin Schulz. Były przewodniczący Parlamentu Europejskiego, a obecnie lider SPD został wskazany aż przez 67% ankietowanych. Niemieckie media uważają, że na ten wybór wpłynął fakt, że kierowana przez niego partia osiągnęła bardzo słabe wyniki w wyborach.

Drugie miejsce w niniejszym plebiscycie zajął Horst Seehofer, szef CSU i były już premier Bawarii. Na niego wskazało 61% respondentów.

Koniecznie przeczytaj: Niemcy: Martin Schulz znów atakuje Polskę i Węgry. „Jesteśmy świadkami wzrostu znaczenia sił, które najchętniej zniszczyłyby Europę”

Czytaj też: Rocznica zamachu w Berlinie. Internauta z Niemiec porównał zachowanie polskiego prezydenta i Angeli Merkel [FOTO+WIDEO]

Na trzecim miejscu znalazła się obecna kanclerz Niemiec, Angela Merkel, na którą zagłosowało 53% ankietowanych. Warto w tym miejscu dodać, że według najnowszych sondaży, już co drugi Niemiec uważa, że powinna ustąpić ze swojego stanowiska.  

Niniejszy sondaż pokazał, że największym szacunkiem i poparciem cieszy się obecny prezydent kraju Frank-Walter Steinmaier. Jego pracę negatywnie oceniło zaledwie 19% ankietowych.

 

Warto przeczytać: Bruksela: Przeprowadzono sondaż, który sprawdził poczucie bezpieczeństwa kobiet na ulicach miasta. Opublikowane wyniki są przerażające

Podziel się