Szukaj

Próbowali podpalić bezdomnego. Policja opublikowała ich zdjęcia [FOTO]

26-12-2016 20:19
Chcieli podpalić bezdomnego w berlińskim metrze
Podziel się

Grupa kilku napastników próbowała podpalić śpiącego w berlińskim metrze bezdomnego. Sprawcy rzucili w jego stronę płonący przedmiot. Poszukuje ich niemiecka policja, która traktuje atak jako próbę morderstwa.

UWAGA: nowe informacje dotyczące zdarzenia tutaj: Bezdomny podpalony przez imigrantów w Berlinie jest Polakiem. Tylko jedna osoba została aresztowana, resztę podejrzanych policja już zwolniła!

Służby szukają siedmiu osób, które w wigilijny wieczór próbowały podpalić bezdomnego śpiącego na berlińskiej stacji metra Schönleinstraß. Na szczęście z pomocą ruszyli świadkowie, w tym motorniczy obecny na miejscu zdarzenia. Przy pomocy gaśnicy udało się ugasić podłożony ogień. 37-letni mężczyzna nie odniósł obrażeń, spaliły się jego rzeczy.

Koniecznie przeczytaj: Tak imigranci „witali” Nowy Rok w Szwecji i w Niemczech [WIDEO]

Czytaj też: Przerażające sceny. Imigranci próbują zgwałcić młodą dziewczynę [WIDEO]

W policyjnym oświadczeniu nie podano dokładnie, kim mogli być sprawcy, ale z relacji świadków wynika, że byli to mężczyźni o „bliskowschodniej urodzie” - niemieckie media mówiły o grupie nastolatków.

Policja opublikowała zdjęcia z monitoringu. Większość podejrzanych nie wyglądała na „rodowitych Niemców”.

Próbowali podpalić bezdomnego

Podpalenie bezdomnego - Niemcy

W te dni należy spodziewać się dobroczynności. Zamiast tego, jesteśmy świadkami pogardy wobec ludzkiego życia – skomentowała w niedzielę to zdarzenie federalny minister spraw wewnętrznych Andreas Geisel.

Warto przeczytać: Szwecja: imigranci wrzucili petardę do wózka z niemowlęciem

Podziel się