Szukaj

Niemcy: kontrowersyjna sztuka teatralna porównuje działaczy pro-life do nazistów. „Ich śmierć jest jedynym sposobem, by pozbyć się przestarzałych przekonań”

26-09-2016 23:04
Gabriele Kuby, niemiecka socjolog Fot. Demo für Alle / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Spektakl teatralny, który powstał niedawno w Niemczech ukazuje chrześcijańskich obrońców tradycyjnego modelu rodziny jako zombie. Twórcy przedstawienia porównują działaczy pro-life do nazistów i życzą im śmierci. Celem ataków lewicowych „artystów” jest m.in. znana niemiecka socjolog, dr Gabriele Kuby.

Sztuka „Strach”, którą reżyseruje Falk Richter, została wystawiona w teatrze Schaubühne w Berlinie. Przedstawienie drwi z przekonań osób, które sprzeciwiają się „postępowej” ideologii gender. Autorzy spektalku postanowili ukazać ich jako zombie, aby przekonać publiczność, że zwolennicy obrony życia i tradycyjnego modelu rodziny to potwory, które mają archaiczne poglądy, podobne do ideologii głoszonej przez nazistów. W tym kontekście pada też kontrowersyjna kwestia, że ich śmierć jest jedynym sposobem, by pozbyć się „przestarzałych przekonań”.

Koniecznie przeczytaj: Feministka chciała wytknąć obłudę obrońcom życia. Zamieściła fałszywkę. Celowo?

Czytaj też: Za krytykę aborcji mają grozić nawet dwa lata więzienia!

Spektakl uderza bezpośrednio w dr Gabriele Kuby – niemiecką socjolog, autorkę książki „Globalna rewolucja seksualna”, która znana jest ze swoich chrześcijańskich przekonań. Przedstawienie miało na celu także krytykę pięciu innych działaczy pro-life.

Dr Gabriele Kuby złożyła już pozew do sądu. Publicystka uważa, że nie tylko naruszono jej prawa osobiste – twórcy sztuki zaatakowali także wartości chrześcijańskie, z jakimi utożsamiają się miliony osób na świecie.

Warto przeczytać: Tusk skarży się w Niemczech: rząd traktuje mnie jako wroga publicznego numer jeden

Podziel się