Szukaj

Niemcy: kara dla rodziców, którzy nie puścili dziecka na wycieczkę do meczetu

31-10-2016 11:51
Dziecko modlące się w meczecie
Podziel się

Rodzice 13-letniego chłopca z Rendsburga (na północy Niemiec) będą musieli zapłacić grzywę w wysokości 300 euro jako karę za to, że nie chcieli puścić syna na szkolną wycieczkę do meczetu. Jak podają niemieckie media, decyzja małżeństwa wynikała z obaw o możliwą indoktrynację dziecka w lokalnej świątyni muzułmanów.

W połowie czerwca małżeństwo z Rendsburg (land Szlewzwik-Holsztyn) zdecydowało, że nie zgodzi się, aby ich 13-letni syn udał się z klasą na wycieczką do lokalnego meczetu, która miała być organizowana w ramach lekcji geografii. Rodzice w liście do szkoły napisali, że powodem odmowy jest obawa o „indoktrynację młodzieży” w meczecie, która według nich mogła się tam pojawić.

Przez wiele lat słyszeliśmy doniesienia o przemocy motywowanej religijnie wśród muzułmanów – uzasadniali rodzice chłopca.

Koniecznie przeczytaj: Szwajcarzy chcą zakazu rozprowadzania Koranu

Czytaj też: Brytyjski olimpijczyk ukarany za żartowanie z islamu. Grożą mu śmiercią [WIDEO]

Nie spodobało się to nauczycielowi, który organizował wycieczką do meczetu. Zawiadomił on lokale władze w mieście, w wyniku czego na rodziców została nałożona kara grzywny w wysokości 300 euro „za wagarowanie”. Małżeństwo, które jednocześnie odrzuca zarzuty o „islamofobię”, odmówiło zapłaty kary. Teraz prokuratura zdecyduje, czy sprawa trafi do sądu.

Warto przeczytać: „Chrześcijański fundamentalizm stanowi większe zagrożenie niż islamski terroryzm”. Tak twierdzi amerykańska uczona

Podziel się