Szukaj

Niemcy: islamiści planowali atak na przedszkole

01-12-2016 20:52
Kilkuletnie dziecko z lodem w ręku Fot. Valters Krontals / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Dwaj nastoletni muzułmanie, którzy w kwietniu podłożyli bombę w świątyni sikhów w niemieckim Essen w czasie odsiadki w areszcie wymieniali między sobą korespondencję, w której ustalali szczegóły kolejnego zamachu, tym razem na… dzieci z przedszkola. To co planowali zrobić kilkuletnim maluchom, przeraża.

Obaj muzułmanie, którzy są wyznawcami radykalnego odłamu islamu – salafizmu, zostali zatrzymani 21 kwietnia, kilka godzin po wybuchu bomby, którą podłożyli w świątyni sikhów w Essen. Eksplozja raniła wtedy trzy osoby. Nastolatkowie od tego czasu przebywają w areszcie. Nadal trwa śledztwo w tej sprawie.

Okazuje się, że dwaj islamiści „umilali” sobie czas spędzony w celi, szykując kolejny zamach – podaje niemiecki „Bild”. Tym razem muzułmanie planowali po wyjściu na wolność zaatakować przedszkole. W przechwyconej korespondencji jeden z islamistów wspomniał, że pracuje jako kierowca furgonetki z lodami, które chętnie kupują dzieci. Mężczyzna zaproponował, że może dosypać do nich arszeniku lub strychniny i w ten sposób łatwo otruć sporą część przedszkolaków. Dorzucił też propozycję, aby później wjechać samochodem w tłum kilkulatków i zabić ich, jak najwięcej się uda. Z kolei drugi islamista odpisując mu, zapytał, czy „prawo prawo szariatu pozwala na gw.ałcenie niewiernych dziewcząt”.

Koniecznie przeczytaj: Niemcy: Imigranci spalili ośrodek dla uchodźców, bo… zabrakło Nutelli i żelków [WIDEO]

Czytaj też: Grozili jej muzułmanie. W odpowiedzi wrzuciła do sieci nagranie, na którym podpala Koran [WIDEO]

Warto przeczytać: W Niemczech muzułmańscy imigranci masowo przechodzą na chrześcijaństwo. Mają powód

Podziel się