Szukaj

Niemcy: Imigranci spalili ośrodek dla uchodźców, bo… zabrakło Nutelli i żelków [WIDEO]

24-11-2016 12:49
Pożar ośrodka dla uchodźców w Niemczech Fot. Benedikt Geuer / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Algierczyk Adel D. i Marokańczyk Mohammed B. zostali oskarżeni przez niemiecką policję o podpalenie centrum pomocy dla uchodźców w Düsseldorfie. Ośrodek spłonął doszczętnie, w czasie pożaru obrażenia odniosło 26 osób, straty wyceniono na 10 mln euro. Imigranci przyznali, że podłożyli ogień w budynku, w którym zresztą sami mieszkali, bo zdenerwowało ich, że na stołówce zabrakło czekolady i żelków.

Zdarzenie miało miejsce 7 czerwca br., jednak zarzuty dwóm imigrantom postawiono dopiero teraz. Mężczyźni odpowiedzą m.in. za uszkodzenie ciała i nawoływanie do kolejnych podpaleń. Pracownicy Czerwonego Krzyża argumentowali, że do zachowanie imigrantów związane było z „zbyt dużym napięciem i stresem” wynikającym z ramadanu – muzułmanie nie mogą wtedy nic jeść od świtu do zachodu słońca.

Ze względu na post, centrum nie wydawało w ciągu dnia gorących posiłków – ciepłe dania serwowane były tylko wczesnym rankiem i późnym wieczorem. Dostępne były za to zimne przekąski. Jednak dla imigrantów nie było to wystarczające. Kiedy wieczorem okazało się, że na stołówce zabrakło słodyczy, dwóch muzułmanów podpaliło cały ośrodek. Mężczyźni mieli wtedy krzyczeć:

Koniecznie przeczytaj: Holandia: bitwa imigrantów na stoły i krzesła w ośrodku dla uchodźców [WIDEO]

Czytaj też: Bułgaria: bunt w obozie dla uchodźców. Zatrzymano 300 imigrantów [WIDEO]

Nie ma wystarczająco dużo Nutelli, żelków i czekolady!

Zdarzenie na nagraniu poniżej:

Warto przeczytać: Francja: mieszkańcy szturmują ośrodek dla uchodźców [WIDEO]

Podziel się