Szukaj

Niemcy: 14-latka została zdyskwalifikowana w konkursie poetyckim. Wszystko przez antyimigrancki wiersz [foto]

03-10-2018 19:51
Niemiecka flaga
Podziel się

14-letnia córka działaczki antyimigracyjnej partii Alternatywa dla Niemiec, Nicole Höchst w trakcie konkursu poetyckiego w Speyer wyrecytowała antyimigracyjny wiersz. Jej występ został nagrodzony gromkimi brawami przez publiczność, jednak organizatorzy postanowili ją zdyskwalifikować i pozbawić możliwości uczestnictwa w ceremonii wręczenia nagród.

Jak informują niemieckie media, konkurs poetyckiej w Speyer był częścią antyrasistowskiej inicjatywy dla nastolatków, której gospodarzem była lokalna Rada Młodzieży.

Po tym występie działaczka partii CDU oskarżyła nastolatkę o wykorzystywanie poezji do propagowania poglądów politycznych ugrupowania, do którego należy jej matka. 

Nicole Höchst zamieściła w mediach społecznościowych tweet, w którym wsparła swoją córkę. Przy okazji opublikowała również zdjęcie swojego domu, na którym nieznani sprawcy namalowali sprayem niecenzuralne napisy obrażające jej partię. Polityk nazwała tych wandali „współczesnymi nazistami obsmarowującymi domy innych ludzi”.

Koniecznie przeczytaj: Dr Jerzy Targalski o zaproszeniu Ludmiły Kozłowskiej do Bundestagu: „Niemcy wypowiedziały nam wojnę” [wideo]

Czytaj też: Były szef NATO docenia polską politykę energetyczną i poucza Niemcy. „Berlin powinien szukać w Warszawie przykładu”

W mediach pojawił się fragment wiersza recytowanego przez 14-latkę. Brzmi on następująco:

Mężczyzna z daleka wpadł w ręce handlarzy, bez paszportu i telefonu komórkowego. Przybył do naszej uświęconej ziemi niemieckiej. Ponieważ nie może zdobyć kobiety, pomógł sobie nożem.

Prawdopodobnie utwór ten nawiązuje do niedawnych tragicznych wydarzeń z Chemnitz, kiedy to dwóch imigrantów zamordowało Niemca, który próbował bronić kobiety przed napastowaniem.

Alternatywa dla Niemiec to konserwatywne ugrupowanie polityczne, które wciąż zyskuje na swojej popularności, dzięki eurosceptycznym i antyimigranckim poglądom.

Warto przeczytać: Niemcy: Polska dziewczynka zamordowana w Auschwitz przedstawiona jako ofiara Holokaustu [foto]

Podziel się