Szukaj

Niemcy chcą zakazu sprzedaży aut spalinowych w całej Europie!

11-10-2016 23:01
Samochód marki Mercedes - model z odkrytym dachem
Podziel się

To brzmi jak żart, ale Niemcy zupełnie na poważnie lobbują za wprowadzeniem przez Unię Europejską prawa, które od 2030 roku uniemożliwiałoby rejestrowanie nowych samochodów o napędzie spalinowym. Zakaz miałby obowiązywać na terenie UE, a nawet objąć wszystkie kraje europejskie.

Bundesrat czyli Rada Federalna Niemiec zaproponowała takie zmiany w prawie, aby do 2050 roku zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o 80-95%. Niemieccy lobbyści przekonują, że wyeliminowanie pojazdów z silnikami benzynowymi i diesla pozytywnie wpłynie na środowisko naturalne. Jeżeli przepisy zostaną przeforsowane, w salonach będą mogły być sprzedawane wyłącznie auta elektryczne i napędzane ogniwami wodorowymi.

Koniecznie przeczytaj: Morawiecki zapowiada podwyżkę akcyzy na starsze samochody. Koniec ze sprowadzeniem aut z zagranicy?

Czytaj też: Prawicowa partia wprowadzi zakaz pokazywania krzyża?

Rewolucja planowana przez Niemców wydaje się być zupełnie oderwana od realiów. Mimo zachęt finansowych, samochody elektryczne nadal cieszą się małym zainteresowaniem kierowców. Na niemieckich drogach jeździ 30 mln samochodów z napędem spalinowym i tylko 130 tys. hybryd. Wątpliwe jest, czy te statystki ulegną drastycznej zmianie w ciągu zaledwie 14 lat.

Warto przeczytać: Marta Kaczyńska krytykuje zakaz aborcji i ograniczenie dostępu do in vitro

Podziel się