Szukaj

Włoska prokuratura: nielegalni imigranci przerzucani są na Sycylię luksusowymi jachtami

03-05-2017 22:55
Luksusowy jacht
Podziel się

Prokurator Francesco Paolo Giordano, w czasie wystąpienia we włoskich senacie we wtorek poinformował, że między wybrzeżami Turcji i Syrii funkcjonuje nowszy szlak przerzutowy, z którego korzystają bardziej majętni imigranci.

Przedstawiciel prokuratury z Syrakuz wyjaśnił, że przemytem zajmują się Rosjanie i Ukraińcy, którzy na luksusowych jachtach przewożą grupy około 50-60 osób, głównie Syryjczyków i Egipcjan.

To ze społecznego i ekonomicznego punktu widzenia całkowicie odmienny napływ od ucieczek na łodziach i pontonach, którymi płyną setki migrantów zwłaszcza z Afryki subsaharyjskiej” – zauważył przedstawiciel prokuratury z Sycylii. Wyraził opinię, że są to bardziej „luksusowe” warunki podróży. „Nie są to pontony, na których ryzykuje się życiem – mówił Giordano.

Koniecznie przeczytaj: Imigranci z ośrodka dla uchodźców skarżą się na brak… seksu [WIDEO PL]

Czytaj też: Imigranci przyznają się do popełnienia przestępstw, żeby otrzymać azyl

Włoska prokuratura ustala, czy przemyt imigrantów nowym szlakiem na jachtach to pojedyncze przypadki czy może stoi za tym cała zorganizowania „sieć logistyczna”.

W Kalabrii poinformowano jednocześnie, że w porcie Gioia Tauro pod zarzutem przemytu zatrzymano Rosjanina i Ukraińca. Na jachcie płynęło 37 osób, w większości byli to Kurdowie.

Warto przeczytać: Łódź z uchodźcami nagle się… zapaliła. Imigranci musieli skakać do wody [WIDEO]

Podziel się