Szukaj

„Niektórzy z was to obrzydliwe prostytutki”. Mocne słowa premiera Słowacji

25-11-2016 23:55
Robert Fico, premier Słowacji
Podziel się

Robert Fico, premier Słowacji, podczas konferencji prasowej, na której musiał tłumaczyć się z rzekomych nieprawidłowości związanych z prezydencją kraju w UE, w pewnym momencie nie wytrzymał i porównał część dziennikarzy do prostytutek.

Jedna z byłych pracownic MSZ parę dni temu ujawniła, że koncert, który odbył się z okazji przejęcia przez Słowację prezydencji w Unii Europejskiej został zorganizowany bez przeprowadzenia wymaganego prawem przetargu, a koszty imprezy znacznie przewyższyły zaplanowany budżet.

W związku z tymi oskarżeniami premier Fico wziął udział w konferencji prasowej, w trakcie której odpierał zarzuty dziennikarzy.

Koniecznie przeczytaj: Premier Wielkiej Brytanii ostro skrytykowała decyzję FIFA

Czytaj też: Robert Biedroń: „Kibicuję posłance chcącej deportować ateistów”

Początkowo premier ze spokojem reagował na pytania dziennikarzy, jednak po chwili zwrócił im uwagę, że mają nastawienie antyrządowe.

Nie mam nic przeciwko temu, jak nas kontrolujecie. Ale wy nie informujecie, tylko walczycie z rządem – mówił.

W pewnym momencie emocje wzięły górę i polityk posłużył się kontrowersyjnym porównaniem.

Pozwólcie, że użyję teraz pewnego sformułowania. I powiem to absolutnie spokojnie i bez żadnej złości – zaczął premier.

Niektórzy z was, niektórzy z was - podkreślił - to obrzydliwe antysłowackie prostytutki - stwierdził Fico, dodając, że ze swoich słów nie zamierza się wycofywać.

Warto przeczytać: Robert Winnicki vs. Kamil Durczok. Ostre ideologiczne starcie prezesa Ruchu Narodowego i dziennikarza Polsatu

Podziel się