Szukaj

Niezwykły prezent od litewskich kolejarzy dla wszystkich Polaków. Na lokomotywach zagrali „Mazurka Dąbrowskiego” [wideo]

09-11-2018 18:56
Hymn Polski zagrany przez litewskie lokomotywy Fot. Jacek Saryusz-Wolski / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

W niezwykle oryginalny sposób litewscy kolejarze uczcili zbliżającą się setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej właśnie okazji nie tylko złożyli nam życzenia, ale postanowili również odegrać „Mazurka Dąbrowskiego” na lokomotywach.

Dyrektor generalny spółki LG, Mantas Bartuszka w imieniu wszystkich kolejarzy nie tylko złożył życzenia, ale również podziękował za owocną współpracę z polskimi partnerami:

W tym ważnym dniu składamy najlepsze życzenia wszystkim Polakom. Mamy tu wielu partnerów i klientów, którzy poznali nas jako spółkę nowoczesną i gotową do niestandardowych rozwiązań. Od niedawna łączy nas też Rail Baltica. Znaleźliśmy więc sposób, by w naszych życzeniach mocno wybrzmiała kolejowa nuta.

Koniecznie przeczytaj: Najpiękniejszy moment Marszu Niepodległości? Tysiące osób zaśpiewało razem hymn Polski [wideo]

Czytaj też: To nagranie robi furorę. Porównano Święto Niepodległości w Polsce i we Francji [wideo]

„Mazurka Dąbrowskiego” wykonano przy pomocy siedmiu lokomotyw. Na całością czuwał koncertmistrz Litewskiej Państwowej Orkiestry Symfonicznej Zbigniew Lewicki, który przyznał, że to święto jest dla niego, jako litewskiego Polaka, niezwykle ważne:

Cieszę się, że w ten niecodzienny sposób mogę również złożyć życzenia Polsce. To święto jest dla niego ważne.

Warto przeczytać: Wyjątkowo sympatyczny gest grupy Afrykańczyków. Oto, jak uczcili odzyskanie przez Polskę niepodległości [wideo]

Podziel się