Szukaj

Donald Tusk publicznie rugał sekratarza generalnego KE. Junkcer szybko pokazał mu miejsce w szeregu [wideo]

19-10-2018 15:02
Incydent z Donaldem Tuskiem Fot. David Churchill / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Do niecodziennego incydentu doszło w Brukseli podczas szczytu dotyczącego Brexitu. Jak widzimy na nagraniu, wyraźnie zdenerwowany szef Rady Europejskiej, Donald Tusk publicznie rugał wysokiego unijnego urzędnika. Niedługo potem szef KE, Jean-Claude Juncker skutecznie uspokoił polskiego polityka.

Na opublikowanym w sieci filmie widzimy, jak Donald Tusk żywiołowo gestykuluje i w stanowczy sposób zwraca się do sekretarza generalnego Komisji Europejskiej Martina Selmayra.

Początkowo idący przed nimi szef Komisji Europejskiej, Jean-Claude Juncker nie reaguje i spokojnie przysłuchuje się temu, o czym mówi polski polityk. Jednak po pewnym czasie wyraźnie poirytowany stanowczo wkracza do akcji i skutecznie interweniuje, bowiem po jego słowach Donald Tusk wyraźnie się uspokaja.

Koniecznie przeczytaj: To nagranie z Jean-Claude Junckerem błyskawicznie obiegło internet. Internauci mają swoją teorię [wideo]

Czytaj też: Brutalne morderstwo bułgarskiej dziennikarki. Komisja Europejska apeluje o wyjaśnienie tej sprawy

Brytyjskie media podają, iż zachowanie Donalda Tuska wynikało zapewne z faktu, że Komisja Europejska zgodziła się na przedłużenie umowy dotyczącej wypowiedzenia Brexitu.

W czwartek premier Theresa May oświadczyła, że wydłużenie czasu negocjacji, będzie służyło wypracowaniu możliwie najlepszego porozumienia.

Warto przeczytać: Jest oficjalne wyjaśnienie ws. zachowania Junckera. Internauci nie wierzą i zwracają uwagę na ten szczegół [wideo]

Podziel się