Szukaj

Najsłynniejsze konstrukcje świata rozbłysną na biało-czerwono. Wszystko z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości

09-11-2018 19:51
Polska Fot. Piotr Drabik / flikcr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Jak poinformował wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk, 11 listopada 2018 roku najsłynniejsze konstrukcje świata tj. egipskie piramidy, Krzywa Wieża w Pizie czy też statua Chrystusa z Rio de Janeiro zostaną podświetlone na biało-czerwono. Akcja ma celu uczczenie szczególnej, setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Polityk przekazał te informacje podczas programu „Kwadrans Polityczny” emitowanego w Telewizji Polskiej:

Mogę zdradzić, że 11 listopada między innymi figura Chrystusa w Rio de Janeiro będzie podświetlona na biało-czerwono, również Krzywa Wieża w Pizie, piramidy egipskie, czy też Burdż Chalifa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Tych obiektów będzie ponad 30 na całym świecie. 

Wiceszef resortu ujawnił również, że w ramach Święta Niepodległości obcokrajowcy będą odczytywać depeszę z dnia 16 listopada 1918 roku wystosowaną przez Józefa Piłsudskiego, w której informowano o powstaniu niepodległego państwa polskiego.

Koniecznie przeczytaj: Prześlij nam swoje zdjęcia ze Święta Niepodległości. Najlepsze opublikujemy!

Czytaj też: Patryk Jaki broni uczestników MN. „Jestem dumny jak widzę młodego człowieka, który ma biało-czerwone barwy” [WIDEO]

Szymon Szynkowski vel Sęk podkreślił także, iż w ramach obchodów jest przygotowywanych ponad 1000 wydarzeń, z czego część będzie się odbywała poza granicami Polski.

Warto przeczytać: Nie można być dumnym z biało-czerwonych flag? Rzepliński chciał uderzyć w „faszystowski” Marsz Niepodległości, ale o czymś zapomniał... [FOTO+WIDEO]

Podziel się