Szukaj

Najsłynniejsze konstrukcje świata rozbłysną na biało-czerwono. Wszystko z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości

09-11-2018 19:51
Polska Fot. Piotr Drabik / flikcr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Jak poinformował wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk, 11 listopada 2018 roku najsłynniejsze konstrukcje świata tj. egipskie piramidy, Krzywa Wieża w Pizie czy też statua Chrystusa z Rio de Janeiro zostaną podświetlone na biało-czerwono. Akcja ma celu uczczenie szczególnej, setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Polityk przekazał te informacje podczas programu „Kwadrans Polityczny” emitowanego w Telewizji Polskiej:

Mogę zdradzić, że 11 listopada między innymi figura Chrystusa w Rio de Janeiro będzie podświetlona na biało-czerwono, również Krzywa Wieża w Pizie, piramidy egipskie, czy też Burdż Chalifa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Tych obiektów będzie ponad 30 na całym świecie. 

Wiceszef resortu ujawnił również, że w ramach Święta Niepodległości obcokrajowcy będą odczytywać depeszę z dnia 16 listopada 1918 roku wystosowaną przez Józefa Piłsudskiego, w której informowano o powstaniu niepodległego państwa polskiego.

Koniecznie przeczytaj: Cały świat świętował z Polską 100-lecie niepodległości. Kilkadziesiąt miejsc podświetlonych na biało-czerwono [foto]

Czytaj też: To trzeba zobaczyć. Niezwykły spot z Melem Gibsonem na 100-lecie niepodległości Polski [wideo]

Szymon Szynkowski vel Sęk podkreślił także, iż w ramach obchodów jest przygotowywanych ponad 1000 wydarzeń, z czego część będzie się odbywała poza granicami Polski.

Warto przeczytać: „Arcydzieło”, „Epickie”- Internauci zachwyceni prezentacją polskiego artysty na 100-lecie niepodległości [wideo]

Podziel się