Szukaj

Niebezpieczna gra Momo zbiera śmiertelne żniwo. Nakłania internautów do popełniania samobójstw [foto]

20-09-2018 18:37
Momo Fot. Khaleej Times / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Jak poinformował portal TVP Info, makabryczna gra Momo wciąż zbiera śmiertelne żniwo na całym świecie. Niedawno 13-latka z Brazylii usiłowała podciąć sobie nadgarstki, po tym, jak postać lalki rodem z horrorów groziła jej, że jeśli tego nie zrobi, to doprowadzi do śmierci swoich bliskich.

Lokalne media podają, do tej próby samokaleczenia doszło w Jaboatao dos Guararapes w Brazylii. Na szczęście przebywająca w domu mama zdołała powstrzymać 13-letnią dziewczynkę.

Z doniesień policji wynika, że nastolatka otrzymywała za pośrednictwem komunikatora WhatsApp wiadomości, z których wynikało, że jeżeli nie zrobi sobie krzywydy, to wówczas jej rodzina umrze.

Jak donosi tamtejsza policja, mama 13-latki natychmiast zablokowała profil Momo i urządzenie przekazała funckjonariuszom. Teraz eksperci starają się ustalić, kto był nadawcą tych wiadomości.

Koniecznie przeczytaj: Ujawniono przyczynę śmierci Dolores O'Riordan. Wokalistka nie popełniła samobójstwa

Czytaj też: Brazylia: Prawicowy polityk został zaatakowany podczas wiecu wyborczego. Doznał ciężkich obrażeń [wideo]

Portal TVP Info informuje, że Momo to anonimowa postać kryjąca się za przerażającym awatarem groteskowej lalki. Kontaktuje się ze swoimi ofiarami za pomocą mediów społecznościowych, m.in. poprzez komunikator internetowy WhatsApp, Snapchat czy YouTube. Początkowo stara się pozyskać zaufanie użytkownika, by w ten sposób znaleźć się na „liście znajomych”. Kolejnym jej krokiem jest rozsyłanie wyzwań i brutalnych zdjęć ofiarom. Jeżeli odmówią wykonania danego zadania, to wówczas otrzymują groźby.

To niebezpieczne zjawisko jest powiązane z samobójstwami nastolatków na całym świecie, a także wiąże się z kradzieżą danych osobowych, szykanami, wymuszeniami, powodowaniem lęków, depresji i bezsenności. W ubiegłym miesiącu z powodu tej gry odebrał sobie życie 18-latek z Indii. Inną ofiarą była również 12-letnia dziewczynka z Argentyny.

Władze niektórych europejskich krajów rozpoczęły kampanię informacyjną, która ma na celu ostrzeganie nastolatków i rodziców przed niebezpieczeństwami wynikającymi z tej gry.

Warto przeczytać: Po śmierci ojca grożono jej i zachęcano do samobójstwa. Monika Miller odpowiada

Podziel się