Szukaj

Nie żyje Polka postrzelona w Berlinie. Zatrzymano dwóch podejrzanych: „Powód zbrodni był błahy”

05-01-2019 21:11
Polizei,niemiecka policja, miejsce zbrodni Fot. Marco Verch / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Przez blisko dwa dni o życie walczyła postrzelona 27 grudnia w Berlinie 25-letnia Polka. Niestety lekarzom nie udało się uratować kobiety. Policja zatrzymała już sprawców, jednak nie chce zdradzać szczegółów.

Do tragicznego zdarzenia doszło późnym wieczorem w czwartek 27 grudnia w stolicy Niemiec. Anonimowy informator zawiadomił policję, że na chodniku na ulicy Oderstraße w berlińskiej dzielnicy Neukölln leży nieprzytomna zakrwawiona kobieta. 25-letnia Polka z raną postrzałową głowy i innymi obrażeniami w stanie ciężkim trafiła do szpitala. Niestety, mimo przeprowadzenia natychmiastowej operacji Wiktoria zmarła 29 grudnia. Przez cały czas była w śpiączce.

Koniecznie przeczytaj: Kierowcy uczcili pamięć Łukasza Urbana, który zginął w zamachu terrorystycznym w Berlinie [wideo]

Czytaj też: Irlandia: Brutalne zabójstwo 57-letniej Polki. Sprawca odciął jej głowę

„Deutsche Welle” informuje o zatrzymaniu dwóch sprawców. Pierwszy trafił w ręce policji w środę 2 stycznia, drugi w czwartek 3 stycznia. Nie ujawniono tożsamości aresztowanych mężczyzn i ich narodowości.

Jak podaje „DW”, jeden z mężczyzn, 29-letni „były przyjaciel” Wiktorii, przyznał się do popełnienia zbrodni, drugi - 39-latek - przyznał się współsprawstwa. Pierwszy z nich przebywa w areszcie, wobec drugiego sąd ma podjąć decyzję o ewentualnym środku zapobiegawczym.

Policja ustaliła, że Polka została postrzelona w głowę z bliskiej odległości. Odnaleziono też broń, z której oddano strzał. „Berliner Zeitung”, powołując się na świadków, podaje, że na chwilę przed tragedią słychać było głośną kłótnię między kilkoma osobami.

Wstępne ustalenia berlińskiej policji wskazują, że powód zbrodni „był błahy”.

Śledczy nadal poszukują świadków, którzy już kiedyś widzieli już Weronikę S. - jak piszą niemieckie media - „ładną, rudowłosą kobietę, o poważnym spojrzeniu”.

Warto przeczytać: Pijana Brytyjka zaczepiała dwie Polki. Jedna z dziewczyn nie wytrzymała. Doszło do walki [wideo]

Podziel się