Szukaj

Tajwan: uczniowie przebrali się za nazistów. Nauczyciel udawał Hitlera

27-12-2016 19:46
Tajwan - uczniowie przebrali się za nazistów Twitter / screen Twitter
Podziel się

Międzynarodowy skandal wywołała parada zorganizowana przez jedno z prywatnych liceum na Tajwanie. Uczniowie maszerowali w strojach nazistów, wymachując flagami ze swastykami. „Przykładem” świecił nauczyciel, który stał na czele nazistowskiego pochodu przebrany za Hitlera.

„Nazistowski pochód licealistów” z prywatnej szkoły Kuang Fu High School miał miejsce w piątek w miejscowości Hsinchu na Tajwanie. Uczestnicy „eventu” starali się wypaść bardzo realistycznie – mieli nazistowskie mundury i symbole, a nawet makietę czołgu. Nie zabrakło też tzw. „heilowania”.

O incydencie zrobiło się głośno, kiedy zdjęcia trafiły do sieci. Zarówno lokalne, jak i światowe media oraz politycy ocenili wydarzenia jako skandaliczne. Władze Tajwanu wszczęły już postępowanie karne w tej sprawie. Wyrażono też ubolewanie nad brakiem szacunku dla Żydów zamordowanych przez nazistów w czasie II wojny światowej.

Koniecznie przeczytaj: Międzynarodowe zamieszanie po rozmowie Donalda Trumpa z prezydent Tajwanu

Czytaj też: Przewodniczący PE stwierdził, że UE zniszczyła nazizm i komunizm sowiecki. Wymowna reakcja Nigela Farage'a [wideo]

Dyrektor szkoły Cheng Hsiao-ming przeprosił i złożył rezygnację. Przyznał, że „ponosi pełną odpowiedzialność” za zaistniałą sytuację.

Rolą nauczycieli jest przekazywanie właściwych wartości. Przyjęliśmy naukę z tego wydarzenia na przyszłość. Liczę, że również uczniowie przyjmą tę srogą lekcję – mówił Cheng, cytowany przez BBC.

Zapowiedział też, że w szkole przeprowadzona zostanie serii akcji edukacyjnych. Uczniowie mają między innymi oglądać filmy na temat Holokaustu, w tym „Życie jest piękne” czy „Listę Schindlera”.

Tajwan - uczniowie przebrali się za nazistów

Tajwan - uczniowie przebrali się za nazistów

Tajwan - uczniowie przebrali się za nazistów

Tajwan - uczniowie przebrali się za nazistów

Warto przeczytać: Najpopularniejszy youtuber na świecie stracił kontrakt z Disney’em przez… „nazizm” i żarty o Żydach [WIDEO]

Podziel się