Szukaj

16-letnia Włoszka została napadnięta przez grupę imigrantów. Obroniła się, bo znała sztuki walki

06-02-2017 16:54
Flaga Włoch Fot. Nathan Hughes Hamilton / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Zdarzenie miało miejsce 4 lutego br. ok. godz. 14.00 w miejscowości Trescore Balneario (Lombardia, prowincja Bergamo). 16-letnia Włoszka wracała do domu ze szkoły, kiedy została napadnięta przez trzech Marokańczyków, którzy chcieli ukraść jej telefon – podaje dziennik „Il Giorno”.

Grupa imigrantów otoczyła nastolatkę, jeden z nich sięgnął do kieszeni jej kurtki po telefon komórkowy. Młoda Włoszka była jednak w stanie się obronić. Dziewczyna ćwiczyła sztuki walki i posiadała czarny pas w AikiJuJutsu, więc zdołała powalić na ziemię pierwszego atakującego ją Marokańczyka. Imigrant, który dopiero po chwili zdołał się otrząsnąć i wstać, szybko oddalił się z miejsca zdarzenia. Dwójka pozostałych, widząc, co się dzieje, uciekła od razu, nie czekając na swojego towarzysza.

Koniecznie przeczytaj: Francuska policja walczy z imigrantami, uciekając na wstecznym [WIDEO]

Czytaj też: Zamieszki we Francji. Radiowóz na sygnale ucieka na wstecznym przed… goniącymi go imigrantami [WIDEO]

Nastolatka z pomocą dorosłego członka rodziny zgłosiła próbę kradzieży na policji. Trwają poszukiwania sprawców napadu. Strach pomyśleć, do czego mogłoby dojść, gdyby 16-latka nie potrafiła tak skutecznie się bronić. Wysoce prawdopodobne, że nie skończyłoby się tylko na kradzieży telefonu.

Podobna sytuacja miała miejsce niedawno w Austrii. Zaatakowana przez imigranta z Somalii kobieta była w stanie się skutecznie obronić. Więcej tutaj: Imigrant z Somalii chciał zgwałcić młodą kobietę. Nieprzytomny wylądował w szpitalu.

Niestety większość ofiar nie ma tyle szczęścia, a gwałty dokonywane przez imigrantów na kobietach i dzieciach w niektórych krajach Europy stały się już smutną i przerażającą codziennością...

We Włoszech coraz bardziej odczuwalne są skutki napływu imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu. Zaczynają to dostrzegać sami Włosi. Z sondażu opublikowanego ostatnio w „La Repubblica” wynika, że 40% z nich uważa imigrantów za zagrożenie dla bezpieczeństwa i porządku publicznego. Jeszcze 5 lat temu ten odsetek był o wiele mniejszy i wynosił 26%.

Warto przeczytać: Brutalny atak na pracowników ośrodka dla uchodźców w Niemczech. Imigranci użyli noży i metalowych prętów [WIDEO +18]

Podziel się