Szukaj

Paryż: Napastnik wziął zakładników, w tym kobietę w ciąży. Sprawca został już zatrzymany [foto+wideo]

12-06-2018 22:14
Paryż: Napastnik wziął zakładników Fot. Le Parisien / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Kolejne wstrząsające doniesienia z Europy Zachodniej. Tym razem napastnik więził trzech zakładników w Paryżu. Mężczyzna domagał się kontaktu z irańską ambasadą i groził detonacją bomby.

Dzisiaj ok. godz. 16.00 nieznany sprawca wziął trzech zakładników w sklepie komputerowym Mixicom w 10. dzielnicy Paryża, w pobliżu dworca Gare du Nord Eurostar. Według doniesień mediów, wśród nich była kobieta w ciąży i ranny mężczyzna. Napastnik miał ze sobą atrapę broni i prawdopodobnie ładunki wybuchowe. Mężczyzna oblał benzyną jednego z zakładników.

Na miejsce sprowadzono odziały policji, straży pożarnej i jednostki specjalne. Z napastnikiem prowadzono negocjacje. Mężczyzna domagał się kontaktu z ambasadą Iranu, aby za jej pośrednictwem przekazać informację dla francuskiego rządu.

Koniecznie przeczytaj: Francja wygrywa z Urugwajem i awansuje do półfinału MŚ w Rosji. Fatalny błąd Fernando Muslery [wideo]

Czytaj też: Paryż: 22-letni imigrant z Mali bez wahania ruszył z pomocą dziecku. Został okrzyknięty przez media „Spidermanem” [wideo]

Reuters podał, że ok. godz. 20.00 sprawcę zatrzymano. Jednemu z zakładników udało się zbiec jeszcze przed akcją służb antyterrorystycznych, które otoczyły budynek.

Władze Paryża przekonywały, że atak nie ma podłoża terrorystycznego, a był wynikiem kłótni. Na razie nie ujawniono tożsamości, wieku i narodowości napastnika. Według pierwszych ustaleń śledczych mężczyzna jest niezrównoważony, a motywy jego działania są niejasne.

Warto przeczytać: Francja przegrała z religią pokoju. Dużych stref kibica podczas Mistrzostw Świata nie będzie – powodem zagrożenie atakiem

Podziel się