Szukaj

Paryż: Napastnik wziął zakładników, w tym kobietę w ciąży. Sprawca został już zatrzymany [foto+wideo]

12-06-2018 22:14
Paryż: Napastnik wziął zakładników Fot. Le Parisien / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Kolejne wstrząsające doniesienia z Europy Zachodniej. Tym razem napastnik więził trzech zakładników w Paryżu. Mężczyzna domagał się kontaktu z irańską ambasadą i groził detonacją bomby.

Dzisiaj ok. godz. 16.00 nieznany sprawca wziął trzech zakładników w sklepie komputerowym Mixicom w 10. dzielnicy Paryża, w pobliżu dworca Gare du Nord Eurostar. Według doniesień mediów, wśród nich była kobieta w ciąży i ranny mężczyzna. Napastnik miał ze sobą atrapę broni i prawdopodobnie ładunki wybuchowe. Mężczyzna oblał benzyną jednego z zakładników.

Na miejsce sprowadzono odziały policji, straży pożarnej i jednostki specjalne. Z napastnikiem prowadzono negocjacje. Mężczyzna domagał się kontaktu z ambasadą Iranu, aby za jej pośrednictwem przekazać informację dla francuskiego rządu.

Koniecznie przeczytaj: Zamach terrorystyczny we Francji. Zginęło kilka osób, napastnik wziął zakładników i wystosował konkretne żądania [foto + wideo]

Czytaj też: Imigrant z Iraku uzbrojony w maczetę napadł na bank tuż przy granicy z Polską! [WIDEO]

Reuters podał, że ok. godz. 20.00 sprawcę zatrzymano. Jednemu z zakładników udało się zbiec jeszcze przed akcją służb antyterrorystycznych, które otoczyły budynek.

Władze Paryża przekonywały, że atak nie ma podłoża terrorystycznego, a był wynikiem kłótni. Na razie nie ujawniono tożsamości, wieku i narodowości napastnika. Według pierwszych ustaleń śledczych mężczyzna jest niezrównoważony, a motywy jego działania są niejasne.

Warto przeczytać: Film, który pokazuje jak zmieniła się Francja w wyniku otwartej polityki imigracyjnej [WIDEO]

Podziel się