Szukaj

Drugie tło brutalnego napadu imigrantów na przechodnia. Przestępstwa kryminalne od aktów terroru spod znaku ISIS dzieli bardzo cienka linia [wideo]

30-01-2018 16:11
Włochy: Brutalne pobicie w parku przez grupę imigrantów Fot. Onlinemagazin / Twitter / screen Twitter
Podziel się

W jednym z włoskich parków w biały dzień miał miejsce atak bandy czarnoskórych imigrantów na przechodnia. Byłby to zwykły napad, gdyby nie jeden szczegół.

Na filmie zarejestrowanym przez Włoszkę widać brutalny napad kilku czarnoskórych meżczyzn na przechodnia. Rzecz ma miejsce w jednym z parków w Rzymie. Na pozór jest to zwykły akt rozboju, ale pewne szczegóły wskazują na drugie dno.

Jeden z imigrantów nie bierze udziału w biciu ofiary, ale najwyraźniej świadom tego, że jest nagrywany, pokazuje gest kojarzony z ISIS (chodzi o uniesiony w górę palec wskazujący). Oczywiście nie dowodzi to jednoznacznie związku napadu z salafickimi terrorystami, ale czyni taki scenariusz prawdopodobnym.

Koniecznie przeczytaj: Znany niemiecki raper, a następnie bojownik ISIS nie żyje. Zginął w Syrii w wyniku bombardowania [WIDEO]

Czytaj też: Ryzykowali życiem, aby porzucić islam i przejść na katolicyzm. Teraz zadali papieżowi niewygodne pytanie

Jak pisze francuski specjalista od ISIS Samuel Laurent, w krajach Zachodu znajduje się wielu zakamuflowanych wojowników samozwańczego kalifatu:

Wśród europejskich bojowników walczących u boku Państwa Islamskiego znajdziemy wielu kryminalistów i drobnych przestępców. Niektórzy próbują dżihadu, tak jak się próbuje piłki nożnej albo tenisa, a potem wracają do swej przestępczej działalności. Pozostają jednak w służbie kalifatu, któremu złożyli akt poddania i współpracują w dziele destabilizacji krajów Zachodu.

Warto przeczytać: Włochy: Szokująca propozycja lewicowego polityka. Chce, aby włoską ludność Sardynii zastąpili muzułmańscy imigranci

Podziel się