Szukaj

Dwóch Żydów w jarmułkach zostało napadniętych w Berlinie w biały dzień. Napastnicy krzyczeli po arabsku. Jeden z nich użył do ataku paska [wideo]

18-04-2018 21:52
Atak na Żydów w Berlinie Fot. Jüdisches Forum / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Kiedy ciągle mówi się o rzekomym antysemityzmie Polaków, w tym samym czasie dochodzi do kolejnych poważnych ataków na Żydów w krajach Europy Zachodniej. Tym razem do napaści doszło w stolicy Niemiec.

Dwóch Żydów w jarmułkach zostało zaczepionych w berlińskiej dzielnicy Prenzlauer Berg przez trzech mężczyzn mówiących po arabsku, którzy zaczęli im ubliżać. Na nagraniu słychać arabskie słowo „Yahudi”, czyli „Żyd”. 21-letni obywatel Izraela i jego 24-letni znajomy obywatela Niemiec twierdzą, że atak nie był niczym sprowokowany. Jeden z napastników był szczególnie agresywny i zaatakował Izraelczyka paskiem. Napastnicy po chwili odpuścili i oddalili się.

Koniecznie przeczytaj: Wyjątkowo mocne słowa Kornela Morawieckiego ws. udziału Żydów w Holocauście: „Żydzi sami szli do getta, Niemcy ich nie zaganiali”

Czytaj też: Syn byłego premiera Izraela oczernia Polaków: „Wolę Niemców od Polaków. Polacy są chorzy na antysemityzm. Zamordowali setki tysięcy Żydów”

Gdy 21-letni Żyd udał się za nimi, wtedy jeden z napastników próbował go uderzyć butelką. Powstrzymała go kobieta, która była świadkiem zdarzenia.

Dochodzenie prowadzi policja, która poszukuje sprawców. Izraelczyk został lekko ranny, jego znajomy z Niemiec nie odniósł obrażeń.

Atak na tle antysemickim potępił Przewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech Josef Schuster, który zauważył, że duże miasta dla Żydów stają się coraz bardziej niebezpieczne.

Według danych berlińskiej organizacji RIAS, w ubiegłym roku w stolicy Niemiec doszło do 947 antysemickich incydentów, w tym 18 napaści.

Warto przeczytać: „Żydzi w Europie powinni mieć prawo do noszenia broni”. Rabin domaga się specjalnego traktowania dla Żydów i wywiera presję na UE

Podziel się