Szukaj

Ten sondaż nie pozostawia żadnych wątpliwości. Aż 75% Francuzów jest przeciwna rządom Emmanuela Macrona

04-01-2019 13:35
Emmanuel Macron o Francji w UE Fot. Onlinemagazine / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Jak poinformowała agencja Reutera, z najnowszego sondażu przeprowadzonego na zlecenie gazety „Le Figaro” wynika, że aż 75% Francuzów jest niezadowolona z rządów obecnego prezydenta Emmanuela Macrona.

Według sondażu zaledwie 25% ankietowanych wyraziło swoje zadowolenie z działań francuskiego rządu, od momentu, gdy władzę przejął Emmanuel Macron. Z kolei aż 75% respodentów miało zdanie przeciwne. Jak przypomina Reuters, jeszcze w kwietniu 2018 roku nowego prezydenta krytykowało „tylko” 59% Francuzów.

Agencja podkreśla, że na negatywny obraz prezydentury Emmanuela Macrona miała wpływ głównie fala protestów „żółtych kamizelek”, która zmusiła go do zmiany planów politycznych, w tym wycofania się z podwyższenia podatku paliwowego. Jak wynika z najnowszego badania społecznego, 55% respondentów uważa, że protesty te powinny być kontynuowane.

Koniecznie przeczytaj: Emmanuel Macron chciał załagodzić sytuację w kraju. Po jego wystąpieniu związkowcy chcą dołączyć do protestów

Czytaj też: Michalkiewicz o protestach „żółtych kamizelek”. „Macron się zaśmierdział i trzeba będzie coś z nim zrobić” [wideo]

Warto przeczytać: Kto był najlepszym, a kto najgorszym politykiem 2018 roku? Zaskakujące wyniki sondażu

Podziel się