Szukaj

Naiwną kreskówką przekonują do przyjmowania uchodźców. UE jako... dobra wróżka [WIDEO]

16-05-2017 13:43
Kreskówka ESF Fot. EUROPEENSSANSFRONTIERES / screen youtube / screen YouTube
Podziel się

„Eurodame, Help!” („Pani Europo, pomóż!”) to krótki film animowany, za pomocą którego francuskie stowarzyszenie usiłuje promować ideę przyjmowania w Europie uchodźców z Bliskiego Wschodu. Ckliwa historyjka całkowicie pomija milczeniem negatywne aspekty kryzysu imigracyjnego. Animowana forma klipu pozwala przypuszczać, że lewicowa propaganda celuje nawet w najmłodszych Europejczyków.

Europeens Sans Frontieres (ESF, Europejczycy bez Granic) to stowarzyszenie założone przed kilku laty we Francji. Jego główną ideą jest promowanie „obywatelstwa europejskiego”, m.in. poprzez propagowanie przyznania obywatelom Unii Europejskiej prawa do głosowania w wyborach we wszystkich krajach wspólnoty.

Od samego początku kryzysu imigracyjnego ESF opowiada się też za bezwarunkowym przyjmowaniem przez państwa UE uchodźców z Bliskiego Wschodu. Prezes stowarzyszenia Philippe Cayla już w 2015 roku na łamach internetowego wydania francuskiego „Le Monde” apelował o… przyznanie imigrantom europejskich paszportów – każdy imigrant po wkroczeniu na teren UE miałby otrzymywać dokument „urzeczywistniający prawa do swobodnego poruszania się po terytorium europejskim”.

Koniecznie przeczytaj: Włochy: tylko 5,4% osób ubiegających się o azyl to faktycznie uchodźcy

Czytaj też: Selim Chazbijewicz, polski Tatar przekonuje, że muzułmańscy imigranci nie zasymilują się w naszym kraju [WIDEO]

Jednym z przejawów aktywności ESF w kwestii imigrantów są publikowane w sieci propagandowe materiały wideo. Wśród nich animowany filmik „Eurodame, Help!”, który doczekał się już kilku wersji językowych (m.in. angielskiej, niemieckiej czy arabskiej).

Kilkuminutowa kreskówka przedstawia ckliwą historię arabskiej rodziny, uciekającej przed wojną w swoim kraju. W bezpieczne miejsce prowadzi ich stylizowana na wróżkę personifikacja „Pani Europy”.

W materiale nie ma oczywiście ani słowa o negatywnych aspektach kryzysu imigracyjnego, co nie omieszkali wytknąć internauci. W komentarzach pod zamieszczonym na Youtube filmie można przeczytać m.in. wzroście przestępczości związanym z napływem muzułmańskich przybyszów, ich niechęci do integracji oraz zagrożeniu terrorystycznym. Padają zarzuty demagogii i propagandy.

Poniżej filmik w wersji angielskiej:

Warto przeczytać: Imigranci z ośrodka dla uchodźców skarżą się na brak… seksu [WIDEO PL]

Podziel się